خانه / اجتماعی / استاندار کردستان: فرجام برجام به دنیانشان داد که ایران کشوری صلح طلب است

استاندار کردستان: فرجام برجام به دنیانشان داد که ایران کشوری صلح طلب است

سنندج- استاندار کردستان با اشاره به موفقیت های کشورمان در عرصه دیپلماسی، عنوان کرد: فرجام برجام به دنیا نشان داد که جمهوری اسلامی ایران کشوری صلح طلب و اهل گفت‌وگو و مذاکره است.

به گزارش خبرنگارمهر، عبدالمحمد زاهدی امروز شنبه در مراسم نمادین جشن اقتدار ملی عزت اسلامی، ایران آباد که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه بهره گیری و استفاده از علم برای تمامی کشورها امری مجاز و ضروری است، گفت: خداوند متعال به انسان توانمندی دستیابی به هر علمی و آفرینش آن را عطا کرده است.
وی عنوان کرد: دانش هسته ای، یکی از علومی است که در دنیای امروز در امور نظامی، درمانی وکشاورزی کاربرد دارد و چند کشور محدود هم این دانش را در اختیار دارند.
وی اظهارداشت: دانشمندان ایران اسلامی در طول سالیان گذشته با تکیه بر توانمندی ها و استعدادهای خود توانستند به امر غنی سازی اورانیوم که مبنای استفاده از انرژی هسته ای در عرصه های مختلف است، دست پیدا کنند.
استاندار کردستان ادامه داد: قدرت های بزرگ دنیا به دلیل اینکه دستیابی هر کشوری به انرژی هسته ای امکان دستیابی به بمب هسته ای را برای آن کشور فراهم می کند، مخالف توسعه این دانش در دنیا هستند.
زاهدی افزود: ایران اسلامی هم علارغم اینکه بارها اعلام کرده بود که هدفش از دستیابی به انرژی هسته ای صلح آمیز و بهره گیری از آن در امور خدماتی، درمانی و اقتصادی است، ولی تحت انواع فشارها وتحریم ها از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفت.
وی عنوان کرد: فتوای مقام معظم رهبری در خصوص عدم دستیابی کشورمان به بمب هسته ای سند محکمی است که دنیا بدانند ما قصد ساخت بمب هسته ای نداشته و نخواهیم داشت.
وی بیان کرد: مناقشه در خصوص دستیابی کشورمان به انرژی هسته ای ۱۲ سال است که ادامه دارد و در این سال ها قطعنامه هایی علیه ایران در شورای امنیت ملی صادر شد که مشکلات زیادی را برای کشورمان فراهم کرد.
استاندار کردستان اظهارداشت: یکی از مهمترین مسائلی که در قطعنامه های شورای امنیت صادرشد این بود که ایران مشمول فصل هفتم منشور این شورا که به سایر کشورها اجازه حمله نظامی به کشورمان را می داد، قرار گرفته بود.
زاهدی با اشاره به اینکه تاثیر به فرجام رسیدن برجام در سطح بین المللی است، گفت: مذاکرات کشورمان با ۱+۵  به دنیا نشان داد که مهمترین مناقشه تاریخ دنیا با گفت‌‌وگو و مذاکره حل شد و امکان حل هر نوع اختلاف و مناقشه ای را می توان اینگونه به سرانجام مطلوبی رساند.
وی اظهارداشت: مجموعه نظام یعنی رهبری و قوای سه گانه تصمیم گرفتند مشکل مربوط به دستیابی کشورمان به انرژی هسته ای با حفظ اقتدار و منافع ملی در این زمینه رفع شود که خوشبختانه با همدلی وهمراهی تمامی مسئولان این مهم تحقق پیدا کرد.
استاندار کردستان عنوان کرد: فرجام برجام به دنیا نشان داد که ایرانی کشوری صلح و طلب و اهل گفت‌وگو و مذاکره است.
وی مطالعه کتاب دیپلماسی هسته ای نوشته دکتر روحانی را به عموم مردم به ویژه دانش آموزان توصیه کرد، و گفت: این مقطع مهم از تاریخ کشورمان باید همواره در یادها زنده بماند و عموم مردم به ویژه نسل جدید هم از روند مناقشات و مناظرات از طریق مطالعه آگاهی پیدا کنند.
استاندار کردستان عنوان کرد: اطلاع نسل جدید از ماهیت موضوع مذاکرات بسیار حائز اهمیت است چراکه این افراد پیام رسانان این واقعیت به نسل های آینده هستند.
در پایان این مراسم زنگ اقتدارملی و عزت اسلامی توسط استاندار کردستان نواخته شد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۱۴۱۴ – شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۵:۲۷
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 7025

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =