خانه / اجتماعی / استاندار کردستان از اعزام نیروی کار به اقلیم کردستان عراق خبر داد

استاندار کردستان از اعزام نیروی کار به اقلیم کردستان عراق خبر داد

استاندار کردستان با اشاره به نیازمندی‌های زیاد اقلیم کردستان عراق گفت: اعزام نیروی کار به اقلیم کردستان عراق در کوتاه مدت از جمله برنامه‌های پیش رو استانداری کردستان است

عبدالمحمد زاهدی ظهر پنج شنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان کردستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: با تزریق سرمایه در گردش می‌توان از بین رفتن مشاغلی که در آنها اشتغال ایجاد شده و هزینه‌ای صرف شده، جلوگیری کنیم.
وی افزود: حفظ مشاغل موجود در حال حاضر و فعال کردن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل از جمله برنامه اولویت‌دار استان کردستان است که می‌تواند در توسعه اقتصاد و کاهش آمار بیکاری استان نقش بسزایی داشته باشد.
استاندار کردستان بیان کرد: ایجاد مشاغل خرد در استان می‌تواند بهتر جوابگو باشد در شرایط موجود باید در برنامه‌های بلند مدت ایجاد بنگاه‌های بزرگ و صنایع بزرگ در استان در نظر گرفته شود.
زاهدی یادآور شد: نقدینگی در استان کردستان زیاد است ولی متاسفانه این میزان نقدینگی در چرخه بانکی قرار نمی‌گیرد و این مشکل مانع از توسعه یافتگی استان شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه ادامه داد: انتظار می‌رود با حمایت‌های دولت و بخش خصوصی بستری برای بازگشت این نقدینگی به سرمایه در گردش استان فراهم شود.
زاهدی اظهار داشت: برطرف کردن موانع صادرات و واردات در استان کردستان یک نیاز جدی است و یکی از برنامه‌های دولت باید در راستای روان سازی صادرات در استان مرزی کردستان باشد.
استاندار کردستان با اشاره به نیازمندی‌های زیاد اقلیم کردستان عراق افزود: روان‌سازی صادرات از طریق مرز کردستان می‌تواند نیازمندی‌های استان و بخش صادرات و واردات را تامین کند و به توسعه و اشتغال در کردستان کمک می‌کند.
استاندار کردستان بیان کرد: از آغاز فدرالییسم در اقلیم کردستان تا کنون شرکت‌های ایرانی سه برابر و شرکت‌های ترکیه ای ۱۱ برابر افزایش یافته‌اند.
زاهدی در پایان یادآور شد: اعزام نیروی کار به اقلیم کردستان عراق در کوتاه مدت از جمله برنامه‌های پیش رو است و نیروی کاری اعزامی به این مناطق باید نیروی حرفه‌ای و ماهر باشند.
 
کد مطلب: ۶۸۹۵۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۸  |  ساعت: ۱۰ : ۱۳

شناسه خبر : 8465

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =