خانه / اقتصادی / استاندار کردستان: از مشارکت بخش خصوصی در مسیر توسعه استان حمایت می کنیم

استاندار کردستان: از مشارکت بخش خصوصی در مسیر توسعه استان حمایت می کنیم

تلاش برای توسعه استان با استفاده از توان بخش های دولتی و خصوصی در اولویت برنامه ها قرار دارد و در این راستا از مشارکت بخش خصوصی در همه عرصه ها استقبال می کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و نیز بررسی وضعیت طرح های در دست اقدام در استان کردستان اظهار داشت: تلاش برای توسعه استان با استفاده از توان بخش های دولتی و خصوصی در اولویت برنامه ها قرار دارد و در این راستا از مشارکت بخش خصوصی در همه عرصه ها استقبال می کنیم.
 
وی افزود: از وجود ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی از جمله در بخش های خدمات، گردشگری، صنعت و معدن و سایر بخش ها حمایت کرده و تسهیلات و امکانات زیر بنایی لازم را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم.
 
 زاهدی خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح های مولد و اشتغالزا باید همه دستگاه های اجرایی و به ویژه بانک های عامل استان همکاری لازم  را با بخش خصوصی برای اتمام سریعتر این طرح ها به عمل آورند.
 
استاندار کردستان ادامه داد: در این راستا دستگاه های خدمات رسان باید زیر ساخت های این طرح ها از جمله آب، برق، گاز و راه مواصلاتی و سایر امکانات مورد نیاز را فراهم کنند.
 
زاهدی همکاری فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری های استان برای فراهم کردن شرایط همکاری مردم ونیزهماهنگی های لازم برای ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای طرح های اقتصادی و تولیدی در سطح استان ضروری دانست.
 
وی با تاکید بر مشارکت مردم در مسیر توسعه استان خواستار همکاری مردم و به ویژه اهالی روستاهای استان در واگذاری اراضی برای اجرای طرح های اقتصادی و تولیدی و نیز تملک اراضی مسیرهای دسترسی به این طرح ها شد.
 
استاندار کردستان در پایان مخالفت خود را با خام فروشی مواد معدنی استان ابراز داشت و گفت: متاسفانه در گذشته امتیاز استخراج معادن به برخی از افراد فاقد شرایط صورت گرفته که عملا تاثیری در روند رشد اقتصادی مناطق اطراف این معادن نداشته بنابراین باید در واگذاری امتیاز معادن دقت بیشتری صورت گیرد و در این راستا شرط اصلی واگذاری باید ایجاد صنایع تبدیلی در حاشیه این معادن برای ایجاد اشتغال و نیز ارزش افزوده بیشتر برای مواد معدنی در استان باشد.
 

شناسه خبر : 1855

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =