خانه / سیاسی / استاندار کردستان: تشکل های کشاورزی در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی فعال شوند

استاندار کردستان: تشکل های کشاورزی در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی فعال شوند

سنندج- استاندار کردستان بر فعال شدن تشکل های بخش کشاورزی در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی با بهره مندی از تسهیلات ارازان قیمت بانکی تاکید کرد .


بهمن مرادنیا امروز یکشنبه در مراسم تجلیل از تولیدکنندگان برترملی و استانی بخش کشاورزی کردستان که در مجتمع فرهنگی فجر سنندج برگزارشد، گفت: در استان، تولیدکنندگان باید کار کردن در شرایط سخت و دوری از احساس ناامیدی را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه نسبت به سهم آب استان حساس بوده و هستیم، عنوان کرد: همواره پیگیر بهره مندی استان از سهم مناسب آب هستیم.

وی اضافه کرد: تمامی ارکان دولت را نسبت به موضوع مذکور حساس کردیم به گونه ای که معاون اول رییس جمهور وزرای جهاد کشاورزی و کشور همه پیگیر این مبحث شدند تا سهم آب بیشتری برای کردستان گرفته شود.

استاندار کردستان ادامه داد، طی هفته گذشته، چهار هزار هکتار به سهم ۱۷ هزار هکتاری که قرار شده از حوزه آب های مرزی، تحت پوشش قرار گیرند،افزایش پیدا کرده است.

مرادنیا بیان کرد: باید به سمت و سویی که اراضی استان بیشترین بهره مندی را از آب داشته باشند، حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع آب در کشور و استان ماباید بخوبی مدیریت شود، اظهارداشت: سهم کشاورزی در اقتصاد استان ۲۵ درصد است و باید این سهم با توجه به پتانسیل های منطقه ما در این بخش از خدمات که ۵۱ درصد است، افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه با لفظ محروم برای استان مخالف هستم، گفت: با همت مجموعه مدیران و تلاش تولیدکنندگان می توان بسیاری از ظرفیت های بالقوه استان را به بالفعل تبدیل کنیم.

استاندار کردستان ادامه داد: همه به دنبال اتفاق خوبی در کشاورزی استان هستند و این مهم تحقق یافتنی است.

مرادنیا بر فعال شدن تشکل های بخش کشاورزی در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی با بهره مندی از تسهیلات تاکید کرد و اظهارداشت: هزار میلیارتومان تسهیلات ارزان قیمت سهم استان است که متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم آنرا جذب کنیم.

وی ادامه داد: بخش عمده تسهیلات مذکور مربوط به بخش های کشاورزی و صنعت است که می طلبد بخش تشکل های کشاورزی برای ممانعت از خام فروشی وارد عرصه ایجاد صنایع تبدیلی شوند.

وی اضافه کرد: بحث تولید گندم در استان باید کم شود و به سوی تولید و توسعه باغات دیم و گلخانه ها باید پیش رویم که ارزش افزوده و درآمد بیشتر برای استان در بردارند.

شناسه خبر : 21421

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 12 =