خانه / اجتماعی / استاندار کردستان: حمایت از زیرساخت های فرهنگی یکی از اولویت های دولت در کردستان است

استاندار کردستان: حمایت از زیرساخت های فرهنگی یکی از اولویت های دولت در کردستان است

سنندج – استاندار کردستان حمایت از توسعه و تقویت زیرساخت های بخش فرهنگ را یکی از اولویت های اصلی دولت در این استان عنوان کرد.

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، بهمن مرادنیا در جریان بازدید از طرح توسعه پردیس سینمایی بهمن سنندج، اظهار کرد: حمایت از بخش فرهنگ در استان کردستان به دلیل وجود ظرفیت‌های بالایی که در اختیار دارد ضروری است.

وی ادامه داد: ما در استان کردستان در دو بخش سخت افزاری یعنی ایجاد زیرساخت‌ها لازم و در حوزه نرم افزاری یعنی حمایت از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

استاندار کردستان افزود: ساخت سریال سنجرخان، سریال امیر نظام گروسی و سریال مستوره اردلان از جمله برنامه‌های حمایتی است که در بخش نرم افزاری در حال انجام است و در آن تلاش می‌گردد تا چهره‌های برجسته کردستان در قالب سریال‌های فاخر در سطح ملی معرفی گردند.

استاندار کردستان با اشاره به ظرفیت‌های پردیس سینمایی بهمن سنندج، عنوان کرد: خوشبختانه امروز این پردیس به یکی از مکان‌های مهم فرهنگی و هنری در شهر سنندج تبدیل شده است.

وی ضمن تقدیر از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای توسعه پردیس سینمایی بهمن سنندج، گفت: ایجاد زیرساخت‌های جدید در بخش فرهنگ از جمله سینما مورد حمایت ماست و در این راستا از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

مرادنیا ضمن بازدید از چهار سالن جدید پردیس سینمایی بهمن سنندج، گفت: امیدواریم که این ظرفیت جدید در پردیس سینمایی بهمن سنندج هر چه سریع‌تر افتتاح شده و مورد بهره برداری مردم به ویژه اهالی فرهنگ و هنر قرار گیرد.

وی توسعه زیرساخت‌ها در تمامی شهرستان‌های استان را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به ساخت پردیس سینمایی سقز با سه سالن سینمایی گفت: این مکان که با تلاش حوزه هنری و همکاری فرمانداری ویژه سقز و آموزش و پرورش این شهرستان در حال انجام است همچون پردیس سینمایی بهمن سنندج با امکانات متعددی چون کافه کتاب، کافی شاپ و گالری می‌تواند به مرکز اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان سقز تبدیل گردد.

استاندار کردستان با قدردانی از توسعه سینما آزادی بیجار به سه سالن سینمایی و افزایش سرانه صندلی و سالن سینما در استان عنوان کرد: انتظار داریم که این گونه اقدامات و فعالیت‌ها از سوی حوزه هنری استان کردستان همچنان تداوم داشته باشد.

استاندار کردستان به همراه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان و معاونین وی ضمن بازدید از پروژه پیش تولید سریال سنجرخان که در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج در حال انجام است از روند احداث چهار سالن جدید این پردیس بازدید کردند.

پردیس سینمایی بهمن سنندج با ایجاد و احداث چهار سالن جدید از جمله اولین سینمای روباز در منطقه غرب کشور تعدادی صندلی‌های خود را به بیش از هزار صندلی خواهد رساند.

همزمان با اضافه کردن چهار سالن به پردیس سینمایی بهمن سنندج و تبدیل آن به ۷ سالن سینمایی، عملیات ساخت پردیس سینمایی سقز با سه سالن و تبدیل سینما آزادی بیجار به پردیس سینمایی با سه سالن سینمایی توسط حوزه هنری کردستان در حال انجام است و بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته این پروژه‌ها در چند ماه آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

شناسه خبر : 23676

این خبر رو هم ببینید

بازی عجیب فروشگاه های زنجیره ای با مردم/ / تخفیفات دروغین برای جذب مشتری

فروشگاه های زنجیره ای در بسیاری مواقع، تنها ظاهرسازی کرده و به تخفیف وانمود می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =