خانه / فرهنگی / استاندار کردستان خبر داد: تدریس زبان و ادبیات کُردی در دانشگاههای استان کردستان

استاندار کردستان خبر داد: تدریس زبان و ادبیات کُردی در دانشگاههای استان کردستان

استاندار کردستان گفت: بر اساس قانون اساسی، غنی بودن زبان و ادبیات کُردی و مطالبه مردم کردستان با توجه به رایزنی های صورت گرفته با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیاتی ارزشمند برای تدریس زبان و ادبیات کردی در دانشگاههای استان در نظر گرفته شده است

سنندج- استاندار کردستان گفت: بر اساس قانون اساسی، غنی بودن زبان و ادبیات کُردی و مطالبه مردم کردستان با توجه به رایزنی های صورت گرفته با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیاتی ارزشمند برای تدریس زبان و ادبیات کردی در دانشگاههای استان در نظر گرفته شده است.
مهندس عبدالمحمد زاهدی شامگاه امروز شنبه اول شهریور در نشستی مطبوعاتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه های گروهی کردستان که به مناسبت آغاز هفته وحدت و اعلام برنامه های این هفته در استان برگزار شد اظهار داشت: دولت برای تحقق مطالبات مردم در سراسر ایران برنامه ها و اهداف مطلوب و مناسبی را دست دارد که به مرور زمان اجرایی می شود که توجه به مطالبات اقوام و مذاهب کشور که در ارتقاء وحدت و همبستگی ایران نقش ارزشمندی داشته اند اهم این برنامه هاست.
زاهدی افزود: مطالبات مردم کردستان در عرصه های اقتصادی و اشتغال و توسعه در همه بخش ها می باشد که براساس اولیوت بندی و اعتبار و زمان برای انجام بهتر و بیشتر آن اقدام خواهد شد.
وی تصریح کرد: کردها دارای هنری کهن و ماندگار، فرهنگی غنی و ادبیات والای هستند که توجه و تقویت آن از اهداف دولت بوده و خواهد بود و امروز یکی از مطالبات اصلی مردم کردستان توجه و حمایت از این مهم است و همچنین از برنامه های دولت هم می باشد و در آینده نزدیک برای حفظ، تقویت و استفاده مناسب تر از این مهم شاهد اجرای کارهای مطلوب خواهیم بود.
نماینده عالی دولت در استان کردستان اظهار داشت: با توجه با هم اندیشی و نظرات دکتر علی جنتی مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور رایزنی های خوبی برای تدریس و آموزش زبان و ادبیات کردی به شیوه علمی در دانشگاه های استان صورت گرفته که در آینده به امید خدا تحقق پیدا می کند.
زاهدی گفت: قصد ما این است که توجه و حمایت و تدریس زبان و ادبیات کردی به شیوه ای مطلوب باشد و شرایط آن نیز به صورت مفید و مناسب فراهم شود تا مطالبه مردم به این بخش ناقص و بدون خروجی ضعیف به انجام نرسد.
 
کد مطلب: ۶۸۵۸۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱  |  ساعت: ۲۱ : ۳۸ – کرد پرس

شناسه خبر : 19753

این خبر رو هم ببینید

انتقاد ماموستا قادری از کشته شدن یک کولبر در نوسود

 امام جمعه پاوه عنوان کرد: مرز در هر کشوری حدود و استقلال است؛ اما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =