خانه / اجتماعی / استاندار کردستان خواستار گسترش روابط این استان با اقلیم کردستان عراق در عرصه های مختلف شد

استاندار کردستان خواستار گسترش روابط این استان با اقلیم کردستان عراق در عرصه های مختلف شد

دو کشور دوست و همسایه ایران و عراق امروزه دارای مشترکات فراوان هستند و این امر موجب شده تا شرایط  توسعه همکاری و ارتباطات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایر زمینه ها فراهم شود

استاندار کردستان گفت:با توجه به وجود ظرفیت های فراوان علاقمند به توسعه همکاری و روابط با کشور عراق به ویژه با اقلیم کردستان در بسیاری از زمینه ها هستیم.
 
به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی؛ عبدالمحمد زاهدی در کنفرانس مطبوعاتی با اصحاب رسانه در حاشیه مراسم افتتاحیه سالن مسافری پایانه مرزی باشماق شهرستان مریوان با حضور بهروز صالح محمداستاندار سلیمانیه  عراق با بیان این مطلب اظهار داشت: دو کشور دوست و همسایه ایران و عراق امروزه دارای مشترکات فراوان هستند و این امر موجب شده تا شرایط  توسعه همکاری و ارتباطات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایر زمینه ها فراهم شود.
 
وی افزود:به دلیل وجود توانایی ها و پتانسیل های استان کردستان در این راستا آمادگی خود را برای توسعه همکارهای ها در زمینه های مهارت آموزی، صدور دانش فنی و مهندسی، همکاری در زمینه آموزش عالی، مناسبات فرهنگی و سایر عرصه ها با اقلیم کردستان عراق اعلام می کنیم.
 
 
استاندار کردستان،مرز رسمی باشماق را یک نعمت ویژه برای استان کردستان برشمرد و گفت: بایستی برای رونق این مرز تلاش کرده و از تمامی ظرفیت های آن برای توسعه همه جانبه استان و کشور استفاده کنیم.
 
زاهدی درادامه خواستار تشکیل کمیته مشترک توسعه همکاری بین استان های سلیمانیه و کردستان برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی، تجاری، گردشگری و فرهنگی شد.
 
وی برلزوم اجرای تفاهم نامه های طرفین تاکید کرد و اظهار داشت:تحقق کامل تفاهم نامه های  منعقد شده طرفین در گذشته موجب تسریع در روند همکاری ها می شود و در این رابطه خوشبختانه با توافق های به عمل آمده بزودی نشست های کمیته تخصصی مشترک طرفین برگزار می شود.
 
استاندار کردستان در پایان تاکید کرد:برای توسعه روابط باید هرچه سریعتر با بررسی موانع و مشکلات موجود راه را برای همکاری های بیشتر هموار سازیم./

شناسه خبر : 9563

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =