خانه / اجتماعی / استاندار کردستان در پاسخ به فارس: ۲۱ سال سابقه اجرایی دارم/‌تصمیم‌گیر نهایی مسائل کردستان خودم هستم

استاندار کردستان در پاسخ به فارس: ۲۱ سال سابقه اجرایی دارم/‌تصمیم‌گیر نهایی مسائل کردستان خودم هستم

استاندار کردستان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس راجع به اینکه مسائلی در استان مطرح می‌شود که شخص آقای زاهدی در خصوص مسائل استان تصمیم‌گیر نیست، گفت: اگر من فردی بودم که دیگران برایم تصمیم می‌گرفتند ۲۱ سال معاون استاندار و استاندار نبودم

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی امشب در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته دولت در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه زمان معارفه خود، چشم‌پاکی و دست‌پاکی مدیران بدنه دولت در استان را خط قرمز خود اعلام کردید، آیا تاکنون مسئله‌ای در این زمینه اتفاق افتاده است که برخورد کرده باشید، اظهار کرد: در مدت فعالیت و آغاز به کارم در استان تا‌کنون در این خصوص چندین مورد پیش آمده ولی با توجه به اینکه بحثی شخصی است نیازی به بیان و اطلاع‌رسانی در مورد آن نمی‌بینم.
 
فرمانداران انتصابی باید دولت را قبول داشته باشند
 
وی در مورد تعلل در انتخاب مدیران استانی و شهرستانی نیز گفت: زمانی که وارد استان شدم شناخت چندانی از افراد نداشتم و برای دستیابی به این شناخت و انتخاب افراد توانمند، این زمان نیاز بود.
 
استاندار کردستان افزود: اما در مجموع باید بگویم چه مدیرانی که در پست‌های خود ابقا می‌شوند و چه مدیرانی که برکنار می‌شوند خود از وضعیت و تصمیم‌گیری در موردشان اطلاع دارند.
 
وی خاطرنشان کرد: انتخاب فرمانداران به عنوان نماینده سیاسی هر دولتی باید از بین کسانی باشد که علاوه بر دارابودن همه شاخصه‌های مورد نیاز و لازم، دولت را نیز قبول داشته باشند.
 
زاهدی اظهار کرد: این حق هر دولتی است که به محض سرکار آمدن، فرمانداران خود را با این شاخصه‌ها انتخاب و منتصب کند ولی این دیدگاه را در مورد انتخاب مدیران نداشته‌ام.
 
انتصاب ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت نوآوری برای تحول در این بخش بود
 
وی در مورد ملاک انتخاب رئیس سازمان معدن و تجارت با وجود عدم سابقه کار اجرایی، گفت: همانگونه که خود مطرح کردید افرادی با ۲۰ سال تجربه در این حوزه نتوانستند کاری از پیش ببرند و ما با یک نوآوری دنبال تغییر، تحول و تحقق اهداف در این حوزه هستیم.
 
زاهدی افزود: البته باید این نکته را متذکر شوم که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از افراد باتجربه در حوزه مدیریت بخش صنعت در بخش خصوصی بود که امیدواریم بتواند بستر را برای تحقق اهداف و رفع مشکلات استان در حوزه صنعت و معدن استان فراهم کند.
 
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس که در این مدت که تصدی پست استانداری به شما واگذار شده است، آیا کار شاخص و ملموسی برای خدمت به مردم کردستان انجام داده‌اید که شخص خود از آن رضایت داشته باشید، گفت: ادعا کردن در این زمینه کار سختی است اما صادقانه می‌خواهم بگویم کارهایی انجام داده‌ام که خودم راضی هستم ولی نه به صورت صددرصد.
 
وی بیان کرد: ایجاد یک فضای گفتمان جدید توسعه‌ای، ایجاد بسترهای لازم برای حضور تعداد زیادی از مسئولان سطح بالای کشوری، جذب اعتبارات خوب در پایان سال گذشته و امسال و تغییر نگاه مسئولان مرکز به استان با پیگیری و رایزنی‌های مختلف از جمله مصادیق کارهای انجام شده در مدت زمان کوتاه خدمت بنده در استان است.
 
خودم تصمیم‌گیری می‌کنم
 
وی همچنین در پاسخ به مطلب خبرنگار فارس که در محافل و مجالس صحبت می‌شود که آقای زاهدی تصمیم‌گیرنده نیست و تنها صندلی استاندار را اشغال کرده است و حتی در سایت‌هایی هم رابطه جنابعالی و آقای میقانی را رابطه احمدی‌نژاد و مشایی می‌دانند چه توضیحی دارید، گفت: کسانی که این حرف‌ها را بیان می‌کنند دوستدار احمدی‌نژاد هستند ولی باید بگویم اگر من فردی بودم که دیگران برایم تصمیم می‌گرفتند ۲۱ سال معاون استاندار و استاندار نبودم.
 
وی خاطرنشان کرد: خودم تصمیم‌گیری می‌کنم ولی قبل از هر تصمیمی مشورت و مشاوره را به عنوان اولویتی مهم در اتخاذ تصمیم درست مورد توجه قرار می‌دهم.
 
وی در ادامه و در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه تکلیف انتخاب فرماندار شهرستان سقز چه می‌شود و آیا این کار منوط بر پیدا شدن جایگاهی برای فرماندار کنونی سقز است، اظهار کرد: هر چند چهار نفر از نمایندگان مجلس برای انتخاب فرماندار فعلی سقز به عنوان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توافق نظر و امضا کرده‌اند اما ما به دنبال پیدا کردن جایی برای فرماندار کنونی سقز نیستیم و در هیچ صورتی سرنوشت دومین شهرستان بزرگ استان را فدای تعیین وضعیت یک شخص نخواهیم کرد.
 
وی تصریح کرد: چند گزینه برای عهده‌دار شدن پست فرمانداری ویژه سقز معرفی شده‌اند اما تاکنون گزینه شایسته‌ای را که بتواند از عهده این مسئولیت برآید، پیدا نکرده‌ایم.
 
تکلیف فرماندار دیواندره هفته آینده مشخص می‌شود
 
وی همچنین گفت: تکلیف ماندگاری و یا برکناری فرماندار شهرستان دیواندره ظرف هفته آینده مشخص می‌شود.
 
وی در پایان و در مورد بیانیه اصلاح‌طلبان سقزی و ناراحتی آنها از تعلل در انتخاب فرماندار این شهرستان نیز اظهار داشت: این بیانیه را شخصا ندیده‌ام، اما عدم وجود گزینه‌ای مناسب مهم‌ترین دلیل تاخیر در انتخاب فرماندار جدید برای شهرستان سقز است.
 
انتهای پیام/۷۹۰۰۲/ش۴۰/چ۳۰۰۰

شناسه خبر : 8477

این خبر رو هم ببینید

نگاهی از درون به توسعه کردستان/ محمد هادیفر

استان کردستان، با برخورداری از موقعیت ویژه جغرافیایی از جمله قرارگرفتن بر شاهراه اصلی جنوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دوازده =