استاندار کردستان: رفتارهایی که مانع توسعه کردستان می شوند بزرگترین منکراست

استاندار کردستان گفت: برخوردها و رفتارهایی در کردستان صورت می‌گیرد که مانع توسعه استان می‌شوند که می‌توان آنها را نماد بارزی از منکرات در این استان بحساب آورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی  در نشست شورای مرکزی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان  با بیان  این مطلب اظهار داشت: برگزاری کیفی این برنامه‌ها و جشن‌های ایام‌الله‌ دهه فجر در سطح استان از سوی مسئولان و پوشش خبری مناسب آن توسط رسانه‌ها امری ضروری است.
 وی افزود: با توجه به نزدیکی به آغاز مراسمات  ایام الله دهه فجر و گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  همه  مدیران و مسئولان استان و همچنین  مطبوعات و اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا با برگزاری مناسب مراسم دهه فجر  از این فرصت به بهترین شیوه ممکن برای اطلاع رسانی خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی به احاد جامعه استفاده کنند.
 
زاهدی ادامه داد:  در این روزها بزرگترین منکری که در عالم اسلام اتفاق افتاد اهانتی بود که به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) صورت گرفت و این وضعیت و  این مهم چیز تازه‌ای نبود و در گذشته نیز متاسفانه به ساحت مقدس پیامبر و مقدسات مسلمانان اهانت‌هایی انجام گرفته است که باید همه برای رویارویی به این قبیل حوادث آمادگی کامل داشته باشیم.
 
 استاندار کردستان خاطر نشان کرد: طی چند دهه اخیر دنیای غرب و در کل جریاناتی که در برابر منطق اسلام حرفی برای گفتن و استدلالی برای رد آن ندارند دست به اهانت و یا خشونت علیه این دین الهی و آسمانی می‌زنند.
 
زاهدی ابراز داشت: این اصلی بدیهی است که وقتی انسان در برابر یک منطق کم می‌آورد و نمی‌تواند استدلالی قوی برای نفی آن داشته باشد با اهانت و یا خشونت به مقابله با آن می‌پردازد.
 
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام و در رأس آن استکبار جهانی برای مقابله با اسلام از هر دو شیوه خشونت و اهانت استفاده می‌کنند و ایجاد و تحریک گروه‌های افراطی برای نشان دادن چهره خشن از دین اسلام نمونه‌ای بارز این این ادعا است.
 
زاهدی اظهار داشت: توهین به مقدسات دینی مسلمانان از جمله اهانت به ساحت مقدس پیامبر دیگر توطئه دشمنان اسلام برای برانگیختن احساسات مسلمانان است و در این راستا امروز دشمنان اسلام دنبال این هستند که چهره‌ای خشن را از دین اسلام نشان دهند از این رو باید در نحوه برخورد همواره منطق را مورد توجه و اعتراضات خود را در قالب‌های مختلف و به صورت منطقی بیان کنیم.
 
زاهدی تاکید کرد: مصادیق منکر در نظام‌های اسلامی بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، بزرگترین منکرات در جامعه اسلامی ما منکری است که پایه‌های نظام را سست کند.
 
وی با طرح این سوال که چه چیزی موجب سست شدن پایه‌های نظام می‌شود، افزود: اعتماد عمومی مهم‌ترین سرمایه هر نظام و حکومتی بوده و زمانی که این اعتماد ضعیف شود باید منتظر سست شدن پایه‌های نظام بود.
 
استاندار کردستان عملکرد کارگزاران هر نظام و حکومتی را یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در ضعف پایه‌های نظام عنوان کرد و بیان داشت: این مهم را می‌تواند در سه حوزه مورد بررسی قرار داد.
 
زاهدی با بیان اینکه اگر کل سیستم‌ها و یا بخشی از آنها در یک حکومت به وظایف خود عمل نکنند و یا با تاخیر وظایفشان را انجام دهند موجب ایجاد بی‌اعتمادی مردم می‌شود، خاطرنشان کرد: عدم داشتن دقت در انجام وظایف و ایجاد مشکل برای مردم در فرآیند خدمات‌رسانی از دیگر مولفه‌های ایجاد بی‌اعتمادی جامعه نسبت به نظام می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: عملکرد مسئولان در رابطه با برخورد با فسادی که در بدنه ادارات در حین انجام وظایف وجود دارد نیز می‌تواند بسترساز ایجاد و افزایش بی‌اعتمادی عمومی نسبت به حکومت و نظام شود.
 
استاندار کردستان بیان مشکلات و ارائه راهکار مطلوب برای رفع آنها را در این چنین جلساتی اقدامی ارزشمند و ضروری خواند و گفت: تخلف در  بدنه اداری ما وجود دارد اما فساد نیست.
 
زاهدی خاطرنشان کرد: نظارت‌های لازم در این راستا در سطح ادارات استان انجام می‌شود و اگر هم موردی وجود داشته عمدتا با پیگیری خود مدیران ادارات انجام و فرد و افراد متخلف معرفی و برخورد لازم با آنها صورت گرفته است و از این پس نیز با شدت بیشتر دنبال خواهیم کرد.
 
وی از فعالیت 5 هیئت رسیدگی به تخلفات اداری در استان خبر داد و بیان داشت: این هیئت با تخلفات اداری تا زمانی که جرم محسوب نشوند برخورد می‌کند و در صورت تشخیص جرم بودن تخلف را به دستگاه قضایی ارجاع می‌دهد.
 
استاندار کردستان در مورد رانت و فساد در ادارات نیز اظهار کرد: یکی از بهترین راهکارهای مقابله با این مهم توسعه بیش از پیش دولت الکترونیک در استان است.
 
زاهدی گفت: اگر بتوانیم دولت الکترونیک را در استان در سطح بدنه اجرایی و اداریی کاملا توسعه دهیم و نوع ارتباط مردمی را از قالب روردر رو به سیستمی تغییر دهیم بسیاری از این مشکلات رفع می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: هرچه مردم کمتر در فرآیند رفت و آمدهای اداری خسته شوند به همان میزان زمینه تخلفات در ادارات و دستگاه‌ها کمتر خواهد شد.
 
استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه بخش قابل توجهی از درآمد شهرداری‌های سطح استان صرف پرداخت حقوق و مزایای کارکنان آن می‌شود و دیگر اعتباری برای کار و خدمات‌رسانی به مردم باقی نمی‌ماند، افزود: این مهم موجب کم‌کاری در خدمات‌رسانی به مردم می‌شود که در همین راستا به صورت ویژه بحث پالایش کارکنان شهرداری را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
 
زاهدی برخی برخوردها و رفتارها را سد راه توسعه استان و از بزرگترین منکرات عنوان کرد و بیان داشت: اگر این منکر رفع شود بسیاری از مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان رفع می‌شود.
 
وی گفت: همه ما باید به عنوان مسئولان نظام و خدمت‌گذاران مردم در راستای توسعه استان تلاش کنیم و از حرکت‌هایی که مانع و سد راه توسعه استان است جلوگیری نماییم.
4 بهمن 93

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *