استاندار کردستان : فناوری اطلاعات دارای بیشترین پتانسیل اشتغالزایی در دنیای امروز است

عبدالمحمد زاهدی در دیدار با معاون پارلمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استان کردستان بعنوان استان پیشرو در حوزه تجارت الکترونیک در راستای توسعه اشتغال پایدار تشخیص داده شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ عصر امروز عبدالمحمد زاهدی در جلسه ای با حضور معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل استانداری کردستان با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در این استان، بهترین زمینه ایجاد اشتغال را حوزه آی تی و فناوری اطلاعات برشمرد.
زاهدی با اشاره به اینکه صنعت و کشاورزی در دنیای امروز و با پیشرفت علم و تکنولوژی بیشتر به سمت تولید ماشینیزم پیش رفته و اشتغالزایی در این حوزه ها کمتر شده، حوزه فناوری اطلاعات و دیجیتال را دارای بیشترین پتانسیل اشتغالزایی در دنیای امروز برشمرد.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان کردستان از 28 درصد فراتر رفته است تاکید کرد که باید با توسعه زیر ساخت های اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات و همسو بودن با سیستم ارتباطات در دنیای مدرن، امکان دسترسی مردم کردستان به شبکه های اجتماعی در دنیا فراهم شود و با اشاره به دیدگاه ها و سیاست های دولت جدید در برخورد با اینترنت و فضای مجازی اظهار امیدواری کرد این مسئله زمینه ساز توسعه کردستان در غالب بخش های تولید و اشتغال گردد.
استاندار کردستان همچنین اظهار داشت استان کردستان بعنوان یک استان برتر در حوزه تجارت الکترونیک جهت توسعه اشتغال پایدار تشخیص داده شده است.
وی تصریح کرد در دولت گذشته طی مصوبه ای، کردستان بعنوان مرکزیت دیجیتال در منطقه غرب تعریف شده اما به مرحله اجرا نرسیده و از تلاش برای اجرای این مصوبه در دولت تدبیر و امید خبر داد.
زاهدی اولویت های استان کردستان را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه شبکه الکترونیک، توجه به مسئله نسل سوم و چهارم اپراتور سیار و تلاش برای ارائه خدمات دستگاه های دولتی از طریق مراکز ICT و بخش خصوصی برشمرد و اظهار امیدواری کرد با ریشه یابی مشکلات موجود در حوزه دولت الکترونیک وعده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه پهنای باند اینترنت در کردستان و اتصال روستاهای کردستان به اینترنت پرسرعت تا پایان سال جاری محقق شود.
در این جلسه دکتر براری معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد با اهتمام مسولین اجرایی استان در حوزه های مرتبط، زمینه دسترسی همه روستاهای کردستان به اینترنت پر سرعت تا پایان سال جاری فراهم شود.
وی تصریح کرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی کامل دارد تا اقتصاد این حوزه را در استان کردستان توسعه بخشد.
او همچنین اشاره کرد که مجلس مبلغ 90 میلیارد تومان برای توسعه شرکت های دانش بنیان در سال 93 مصوب کرده است و کردستان باید با تلاش جهت سرمایه گذاری بر روی این مساله در جهت جذب این تسهیلات و اعتبارات قدم ویژه بردارد.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *