خانه / فرهنگی / استاندار کردستان گفت: فرهنگ و ادبیات ایران وامدار خدمات و مجاهدت های ارزشمند فرزانگان ادبی کردستان است

استاندار کردستان گفت: فرهنگ و ادبیات ایران وامدار خدمات و مجاهدت های ارزشمند فرزانگان ادبی کردستان است

امیدواریم برگزاری و تداوم این همایش بسترو سرآغازی  برای پاس داشت سرمایه های انسانی و  مفاخر فرهنگی  باشد وما نیز بتوانیم ازماحصل تلاش ها و میراث گران بهای این افراد بهره مند شویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری : عبدالمحمد زاهدی در آیین اختتامیه نخستین همایش ملی بررسی آثار مترجمان کرد ایرانی یادواره مرحوم محمد قاضی و ابراهیم یونسی ، که در محل سینما بهمن سنندج برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: باید این نکته را پذیرفت که فرهنگ و هنر سرزمین مادریمان وامدار فرزانگان و فرهیختگانی است که از کردستان برخاسته اند ودر این راستا ما نیز باید برای حفظ یاد و خاطره آنها بکوشیم.
 
وی افزود:امیدواریم برگزاری و تداوم این همایش بسترو سرآغازی  برای پاس داشت سرمایه های انسانی و  مفاخر فرهنگی  باشد وما نیز بتوانیم ازماحصل تلاش ها و میراث گران بهای این افراد بهره مند شویم.
 
زاهدی خاطر نشان کرد: قطعا تاریخ ادبیات و فرهنگ ایران تلاش ها و خاطره فرهیختگان کرد از جمله محمد قاضی و ابراهیم یونسی که در عرصه ترجمه تلاش های فراوانی را در مسیر اعتلا و غنای فرهنگی و ادبیات کشورمان به انجام رسانده اند از یاد نخواهد برد.
 
وی تصریح کرد: در واقع این افراد با تمام وجود عمر خود را صرف انتقال تجربیات ارزشمند ادبی خود برای برای رشد و اعتلای ادبیات و فرهنگ غنی ایران کرده اند.
 
استاندار کردستان ابراز داشت: در حقیقت این همایش پاس داشت و نیکو داشت فرهیختگانی است که نه با دست بلکه با قلم دل نقشی ماندگار بر گونه سپید فرهنگ، هنر و ادبیات این سرزمین کشیدند.
 
وی با تاکید بر اینکه بزرگان ادبیات ایران روح لطیف و سرشار از مفاهیم ناب انسانی را به جامعه بخشیدند، ابراز داشت: این بزرگواران و دیگرمترجمان کرد ایرانی آنچه که در اعماق وجودشان برگرفته شده بود را با تمام وجود در مسیر خدمت به ادبیات سرزمین خود نثار کردند.
 
زاهدی در پایان گفت: مردم ایران و به ویژه فرهنگی  کردستان قدرشناس تلاش های ارزشمند و مجاهدت های خاموش این افراد و دیگر بزرگان عرصه فرهنگ و ادبیات  خواهند بود.

شناسه خبر : 5061

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =