استاندار کردستان گفت: فرهنگ و ادبیات ایران وامدار خدمات و مجاهدت های ارزشمند فرزانگان ادبی کردستان است

امیدواریم برگزاری و تداوم این همایش بسترو سرآغازی  برای پاس داشت سرمایه های انسانی و  مفاخر فرهنگی  باشد وما نیز بتوانیم ازماحصل تلاش ها و میراث گران بهای این افراد بهره مند شویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری : عبدالمحمد زاهدی در آیین اختتامیه نخستین همایش ملی بررسی آثار مترجمان کرد ایرانی یادواره مرحوم محمد قاضی و ابراهیم یونسی ، که در محل سینما بهمن سنندج برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: باید این نکته را پذیرفت که فرهنگ و هنر سرزمین مادریمان وامدار فرزانگان و فرهیختگانی است که از کردستان برخاسته اند ودر این راستا ما نیز باید برای حفظ یاد و خاطره آنها بکوشیم.
 
وی افزود:امیدواریم برگزاری و تداوم این همایش بسترو سرآغازی  برای پاس داشت سرمایه های انسانی و  مفاخر فرهنگی  باشد وما نیز بتوانیم ازماحصل تلاش ها و میراث گران بهای این افراد بهره مند شویم.
 
زاهدی خاطر نشان کرد: قطعا تاریخ ادبیات و فرهنگ ایران تلاش ها و خاطره فرهیختگان کرد از جمله محمد قاضی و ابراهیم یونسی که در عرصه ترجمه تلاش های فراوانی را در مسیر اعتلا و غنای فرهنگی و ادبیات کشورمان به انجام رسانده اند از یاد نخواهد برد.
 
وی تصریح کرد: در واقع این افراد با تمام وجود عمر خود را صرف انتقال تجربیات ارزشمند ادبی خود برای برای رشد و اعتلای ادبیات و فرهنگ غنی ایران کرده اند.
 
استاندار کردستان ابراز داشت: در حقیقت این همایش پاس داشت و نیکو داشت فرهیختگانی است که نه با دست بلکه با قلم دل نقشی ماندگار بر گونه سپید فرهنگ، هنر و ادبیات این سرزمین کشیدند.
 
وی با تاکید بر اینکه بزرگان ادبیات ایران روح لطیف و سرشار از مفاهیم ناب انسانی را به جامعه بخشیدند، ابراز داشت: این بزرگواران و دیگرمترجمان کرد ایرانی آنچه که در اعماق وجودشان برگرفته شده بود را با تمام وجود در مسیر خدمت به ادبیات سرزمین خود نثار کردند.
 
زاهدی در پایان گفت: مردم ایران و به ویژه فرهنگی  کردستان قدرشناس تلاش های ارزشمند و مجاهدت های خاموش این افراد و دیگر بزرگان عرصه فرهنگ و ادبیات  خواهند بود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *