خانه / سیاسی / استراتژی دلواپسان برای اسفند ۹۴/ رای به سید حسن برای شکستن رای روحانی و هاشمی

استراتژی دلواپسان برای اسفند ۹۴/ رای به سید حسن برای شکستن رای روحانی و هاشمی

دلواپسان برای اسفند ۹۴ نقشه‌های بسیاری دارند که کم کم با نزدیک شدن به روز انتخابات از آنها رونمایی خواهد شد. آنها بهتر از هرکس دیگری می‌دانند که اسفند ۹۴ آخرین مهلتشان برای حضور در صحنه سیاسی کشور است.

مصطفی داننده: با ثبت نام سید حسن خمینی و حسن روحانی و  آیت‌الله هاشمی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این انتخابات، مثلث اعتدال در اسفند ۹۴ شکل خواهد گرفت و مردم شاهد حضور سه چهره سرشناس در انتخابات مجلس خبرگان رهبری هستند. این معنا بدترین خبر ممکن برای جریان مخالف اعتدال است. کسانی که بسیاری آنها را به نام دلواپسان می‌شناسند. دلواپسان از همین امروز دست خود را در برابر این سه تن بالا برده‌اند و به خوبی می‌دانند که نمی‌توانند با مقبولیت و محبوبیت این سه رقابت کنند به خاطر همین استراتژی مشخصی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و آنهم رای دادن به سید حسن خمینی برای شکستن رای روحانی و هاشمی در انتخابات مجلس خبرگان هستند.
آنها با این کار به دنبال رسیدن به دو هدف هستند. هدف اول آنها تخریب روحانی و هاشمی است. این جریان سیاسی می‌خواهد با رای دادن به سید حسن خمینی در مجلس خبرگان فاصله‌ی معنا داری در رای سید حسن با روحانی و هاشمی ایجاد کنند. آنها می‌خواهند با این رای بگویند که روحانی و هاشمی محبوب مردم نیستند و برجام و حل مناقشات هسته‌ای نیز نتوانسته تغییری در رای این دو ایجاد کند. تعداد رای حسن روحانی در این انتخابات می‌تواند پیام مهمی برای تمام جریان‌های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم باشد. همین معنا باعث شده است جریان دلواپسی سعی کند به هر شکل ممکن رای حسن روحانی در انتخابات را بشکند. آنها حتی تلاش می‌کنند روحانی در جایگاه سوم انتخابات قرار بگیرد تا در بلندگوهای تبلیغاتی خود عدم محبوبیت روحانی را جار بزنند.
بدین ترتیب می‌توان گفت آنها برای تخریب روحانی حاضر هستند به هرکسی غیر از او رای بدهند تا جایگاه رئیس دولت یازدهم در نزد افکار عمومی تخریب شود تا آنها میوه این کار خود را در خرداد ۹۶ بچینند.
هدف دوم آنها بعد از روحانی متوجه شخص سید حسن خمینی است. سید حسن خمینی براساس این طرح نفر اول مجلس خبرگان در شهر تهران با رای بالا خواهد بود. این معنا می‌تواند هزینه‌های زیادی برای جریان دلواپسی ایجاد کند. به خاطر همین این نحله سیاسی به دنبال توجیه رای سید حسن خمینی خواهد بود. آنها می‌خواهند از فردای انتخابات بگویند که رای به سید حسن خمینی نه رای به شخص او بلکه رای به پدربزرگ او یعنی بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی بوده است. مردم به حسن خمینی نه به خاطر ویژگی‌های شخصی‌اش رای داده‌اند بلکه تنها و تنها به خاطر اینکه او نوه امام خمینی است توانسته است این میزان رای را به خود اختصاص دهد.
آنها می‌خواهند از زمین بازی که می‌دانند بازنده آنها هستند برای خود برگ برنده‌ای پیدا کنند و این مسیر بهترین مسیر برای آنهاست. دلواپسان برای اسفند ۹۴ نقشه‌های بسیاری دارند که کم کم با نزدیک شدن به روز انتخابات از آنها رونمایی خواهد شد. آنها بهتر از هرکس دیگری می‌دانند که اسفند ۹۴ آخرین مهلتشان برای حضور در صحنه سیاسی کشور است.
نامه نیوز
چهارشنبه، ۲ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰

شناسه خبر : 14795

این خبر رو هم ببینید

تعرفه به اندازه کافی در کردستان توزیع شده است/۷۶ درصد کردستانی‌ها واجد شرایط رای دادن هستند

رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: یک میلیون و ۲۱۹ هزار نفر بر اساس آخرین سرشماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =