خانه / فرهنگی / استعفاهای خانه مطبوعات کردستان به بازرسان رسید  

استعفاهای خانه مطبوعات کردستان به بازرسان رسید  

بارزسان خانه مطبوعات استان کردستان عصر امروز از این سمت استعفا کردند.
 

         
فرید سماواتی بازرس اول خانه مطبوعات استان کردستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: بر اساس اساسنامه خانه‌های مطبوعات کشور باید هرگونه تغییر و تحول در اعضای هیئت مدیره و انتخابات جدید پس از ۱۵ روز در اداره ثبت شرکت‌ها مورد تأیید قرار گیرد.
وی افزود: متأسفانه علی‌رغم تذکرات چندباره بازرسان خانه مطبوعات استان به هیئت مدیره و مدیرخانه در خصوص ثبت تحولات انجام شده تاکنون پس از ۲۸ ماه از فعالیت هیئت‌ مدیره جدید خانه مطبوعات کردستان شاهد این مهم نبوده‌ایم و می‌توان اعلام کرد که فعالیت خانه مطبوعات کردستان ۲۷ ماه و ۱۵ روز است که غیرقانونی است.
سماواتی تصریح کرد: فعالیت‌های هیئت مدیره خانه مطبوعات و مدیر این خانه در تمامی حوزه‌ها مبهم بوده و عدم همکاری اعضای هیئت مدیره با بازرسان تا جایی بوده که هم‌اکنون دو بازرس خانه مطبوعات استان از کوچکترین نامه‌نگاری و تصمیم‌گیری اعضای هیئت مدیره آگاهی ندارند.
وی افزود: متأسفانه همین امر زمینه‌ساز مشکلات زیادی برای اصحاب رسانه استان در حوزه‌های مختلف کاری شده و عملکرد ضعیف هیئت مدیره و غیرشفاف بودن آن‌ها موجب پایمال‌ شدن حقوق خبرنگاران واقعی استان شده است.
بازرس اول خانه مطبوعات استان کردستان خاطرنشان کرد: تأیید پرونده ده‌ها نفر به عنوان عضو رسمی خانه مطبوعات بدون در نظر گرفتن سابقه کاری، تحصیلات و حتی انجام خدمت وظیفه عمومی و ده‌ها تخلف اساسنامه‌ای در کنار تضییع حق اصحاب رسانه استان در حوزه مسکن و دیگر امور صنفی از جمله دیگر تخلفات هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کردستان است که بارها در جلسات هیئت مدیره توسط بازرسان تذکر داده شده است.
سماواتی اظهار داشت: متأسفانه طی چند روز اخیر نیز شاهد بی‌اخلاقی‌هایی از سوی اعضای هیئت مدیره نسبت به اعضای عادی خانه مطبوعات و بازرسان خانه بودیم و همین امر موجب استعفای مدیر خانه مطبوعات استان شد و در پی همین بی‌احترامی‌ها نیز بازرسان خانه نیز از عصر امروز استعفای خود را به صورت رسمی اعلام می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: اگر طی ۲۸ ماه فعالیت هیئت مدیره خانه مطبوعات در جلسات این هیئت مدیره و بر اساس ادعای خودشان برای شفاف‌سازی هرچه بیشتر امور از بازرسان دعوت به عمل می‌آوردند، چرا در دو جلسه که دیروز و امروز برگزار شد از بازرسان دعوت‌ نشده است.
سماواتی اعلام کرد: با توجه به غیرقانونی‌ بودن فعالیت اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کردستان هرگونه تغییر و تحول مدیریتی غیرقانونی بوده و با توجه به استعفای دیروز شیروان یاری مدیر خانه مطبوعات استان و عضو هیئت مدیره این خانه باید در مرحله نخست فردی برای جایگزینی وی معرفی شده و سپس اقدام برای تعیین مدیر جدید صورت گیرد.
وی افزود: با توجه به اعلام معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر برگزاری انتخابات سراسری خانه‌های مطبوعات استان‌ها و اعلام اساسنامه جدید خانه‌های مطبوعات انتظار می‌رود که سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برای رفع نابسامانی حوزه مطبوعات استان وارد عمل شده و از بی‌قانونی بیشتر و پایمال‌ شدن حقوق خبرنگاران واقعی استان جلوگیری نماید.
گفتنی است فرید سماواتی و خبات ساعدی بازرسان خانه مطبوعات استان کردستان هستند که با استعفای امروز خویش از این سمت دیگر اصحاب رسانه استان ناظری بر عملکرد هیئت مدیره خانه مطبوعات استان نخواهند داشت.
 

شناسه خبر : 5251

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 3 =