خانه / سیاسی / استفاده داعش از سلاح شیمیایی در تکریت

استفاده داعش از سلاح شیمیایی در تکریت

عناصر گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی از جمله در منطقه تکریت به استفاده از بمب های دست ساز حاوی گاز سمی “کلر” روی آوردند

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه انگلیسی “دیلی میل” از نقل از مسوولان عراقی نوشت: عناصر داعش با بکار گیری شیوه جدیدی، بمب های دست ساز حاوی گاز کلر را در کناره راهها و جاده ها قرار می دهند که استشمام آن موجب خفگی می شود.
این روزنامه به نقل از “طاهر حیدر” کارشناس خنثی سازی مواد منفجره نوشت که هنگام خنثی سازی این نوع بمب به همراه همکارانش در معرض استنشاق گاز کلر قرار گرفته و از نزدیک عوارض آن از جمله احساس خفگی دردناک در ناحیه گلو را احساس کرده است.
دیلی میل افزود: طاهر حیدر در مصاحبه با شبکه “بی.بی.سی” تصاویری از یک گاز زرد رنگ را که از یکی از بمب های منفجر شده، متصاعد شده بود و تصویری از یک انفجار در تکریت با همان رنگ گاز را ارائه کرد.
“جنیفر کول” پژوهشگر یک مرکز مطالعاتی در انگلیس گفت: علاوه بر اینکه گاز کلر ممکن است کشنده باشد اما هدف از استفاده از آن می تواند تلاش برای ایجاد هراس باشد زیرا دستیابی به آن آسان است و در بسیاری از کارخانه ها و مراکز صنعتی یافت می شود.
وی افزود: این گاز بسیار سمی بوده و باعث سختی در تنفس می شود و در صورتی که شخص به مدت طولانی در معرض آن باشد، منجر به مرگ وی خواهد شد

شناسه خبر : 16195

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =