خانه / فرهنگی / استقبال از غرفه کردستان در نمایشگاه فرهنگی دانشگاه تهران

استقبال از غرفه کردستان در نمایشگاه فرهنگی دانشگاه تهران

دانشگاه تهران به مناسبت هفته خوابگاه ها، اقدام به برگزاری نمایشگاه فرهنگی در محوطه ی اصلی کوی دانشگاه تهران کرده است.در چند روز گذشته غرفه ی کردستان پربازدیدترین غرفه ی این نمایشگاه بوده است

در غرفه کردستان آثار و میراث فرهنگی مردم کُرد، از جمله پوشش کُردی، کتابهایی در حوزه ی تاریخ، فرهنگ و ادبیات کردستان، موسیقی کُردی، غذا و شیرینی سنتی، پوسترهایی از مشاهیر و مناطق دیدنی کردستان، به نمایش گذاشته شده است.
گفته می شودکه بعد از سالها، این نمایشگاه تنها حرکت فرهنگی در کوی دانشگاه بوده است که با استفبال خوبی روبه رو شد و به نوعی مایه ی بازگشت شور و نشاط دانشجویی به محیط کوی دانشگاه تهران گردید.
 
در همین ارتباط خبرگزاری کردپرس گزارش داد که روز سه شنبه   آقای مهندس عبدالکریم حسین زاده، نماینده ی مردم اشنویه و نقده، دکتر سالار مرادی نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره، مهندس امید کریمیان نماینده مردم مریوان و سرو آباد، مهندس محسن بیگلری نماینده سقز و بانه از غرفه کردستان بازدید کردند و با دانشجویان به گفتگو و تبادل تظر پرداختند.
 
به گزارش این خبرگزاری  آقای دکتر حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه و دهگلان و همچنین دکتر رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در روزهای آینده در نمایشگاه حضور خواهند یافت.
 
کوی دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی و روبروی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران است.
 
این غرفه با همکاری دانشجویان کُرد دانشگاه تهران ، آقایان ساسان قدسی، بهنام حیدری، محسن صالحی نژاد و خانم ها، نگار شاه ویسی و روناک خالدیان برپاشده و تا روز جمعه(۲۶اردیبهشت) در محوطه ی اصلی کوی پسران دانشگاه تهران دایر می باشد.
 

شناسه خبر : 4917

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =