استقبال خانه هنرمندان ایران با اجرای موسیقی نواحی از مبعث پیامبر اکرم (ص)

خبرگزاری تسنیم: گروه پسران حاج خلیفه غوثی، گروه استاد نور محمد درپور و عاشیق حسن اسکندری به مناسبت مبعث پیامبر اکرم (ص) در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ ارریبهشت در فضای باز خانه هنرمندان ایران به اجرای موسیقی می پردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ویژه برنامه ای در مبعث حضرت رسول اکرم (ص) برگزار می‌شود که در آن سه گروه برجسته موسیقی مقامی ایران به اجرای برنامه خواهند پرداخت، گروه پسران حاج خلیفه غوثی از مهم ترین گروه های موسیقی عرفانی و موسیقی نواحی منطقه کردستان هستند و برخوردار از تربیت و آموزش مستقیم استاد خلیفه میرزا آغه غوثی هستند.
گروه استاد نور محمد درپور گروهی هستند که تا زمان حیات استاد نورمحمد درپور در کنار ایشان به اجرای موسیقی می پرداختند. این گروه از معدود بازماندگان صاحب سبک در منطقه جنوب خراسان است که گنجینه ای از نغمه _های شفاهی موسیقی این مناطق را در سینه دارند و  می‌توان موسیقی شان را نماد موسیقی عرفانی منطقه تربت جام و خراسان به شمار آورد.
عاشیق حسن اسکندری از عاشیقهای معروف آذربایجان است، او در چهاردهمین جشن سالگرد تاسیس خانه موسیقی، که در 24 مهر 1392 در تالار وحدت برگزار شد، عاشیق حسن اسکندری بعنوان موسیقی کار پیش‌کسوت مورد تقدیر قرار گرفت.
ویژه برنامه های نعت حضرت رسول اکرم(ص) طی سه روز، پنج شنبه، جمعه و شنبه 24،25 و26 اردیبهشت از ساعت 18 در فضای باز خانه هندمندان ایران بر پا خواهد بود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *