خانه / فرهنگی / استقبال کمرنگ دانشجویان از نشست های فکری؛ مدیریت غلط مدیران فرهنگی ذائقه دانشجویان رامسموم کرده است

استقبال کمرنگ دانشجویان از نشست های فکری؛ مدیریت غلط مدیران فرهنگی ذائقه دانشجویان رامسموم کرده است

سنندج- نشست انتخاباتی که با حضور صفارهرندی در دانشگاه کردستان برگزار شد با استقبال اندک دانشجویان مواجه شد و تعدادی که شرکت کرده بودند مدیریت غلط فرهنگی را علت تغییر ذائقه دانشجویان خواندند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشستی انتخاباتی به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان یکشنبه شب با حضور محمدحسین صفارهرندی یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در تالار مولوی این دانشگاه برگزارشد.
در این نشست رییس دانشگاه کردستان، معاون فرهنگی و تعدادی از کارکنان این دانشگاه هم حضور داشتند ولی تعداد زیادی از صندلی های تالار مولوی خالی بود و شمار کمی از دانشجویان در این نشست حضور پیدا کردند.
دبیرجامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان درخصوص علت استقبال اندک دانشجویان از این نشست به خبرنگار مهر گفت: به شیوه های مختلف در ارتباط با برگزاری این نشست اطلاع رسانی کرده بودیم و قطعا این عدم استقبال به نحوه اطلاع رسانی مربوط نمی شود و بیشتر به مدیریت غلط مدیران و مسئولان فرهنگی برمی گردد.
مرتضی زلب بیان کرد:  با این استقبال کمرنگ دانشجویان از برگزاری چنین نشست فکری باید مسئولان به این مسئله بیاندیشند که نحوه مدیریت اشتباه آنها چقدر ذائقه دانشجویان را مسموم کرده است که حاضر به شرکت در چنین مراسمی نیستند.
وی با اشاره به اینکه هدایت ذائقه دانشجویان از رسالت های مسئولان فرهنگی است، ادامه داد: متاسفانه تاکنون جهت دهی این مسئولان غلط بوده است و این مسئله هم حاصل دو سال اخیر نیست بلکه  نتیجه سیاست ها و مدیریت های اشتباه در سال های متوالی است.
وی عنوان کرد: متاسفانه دانشجویان استقبال خوبی از برنامه ها ومراسم های فکری که با مباحث روز جامعه در ارتباط بوده، ندارند ولی به محض این که برنامه موسیقی و هنری برگزار شود حتی یک صندلی خالی در سالن یافت نمی شود.
نسخه وابستگی به خارجی ها موجب شکوفایی نشده و نخواهد شد
صفار هرندی در این نشست بعد از ایراد سخنانی در ارتباط با شرایط قبل و بعد از انقلاب در ایران وهمچنین انتخابات هفتم اسفندماه امسال، به سوالات کتبی و شفاهی دانشجویان این دانشگاه پاسخ داد.
بین احزاب اعتدالیون، اصلاح طلبان و اصول گرایان کدامیک را برای مجلس مناسب تر می دانید؟ یکی از سوال های کتبی دانشجویان این دانشگاه از صفار هرندی بود که او در پاسخ عنوان کرد: دوست ندارم قضاوت کنم که کدامیک از این احزاب ازبقیه مناسب تر است بنابراین شاخص های را معرفی و آنگاه مخاطب می تواند با اراده خود تصمیم بگیرد که کدامیک از نگاه ها را منطبق بر نگرش شخصی خود می داند.
وی با اشاره به اینکه هر کدام از جریان های سیاسی و فکری در کشورما از مسئله ای دفاع می کنند، بیان کرد: کسانی معتقدند راه حل مشکلات کشورما تکیه بر حمایت ها و کمک های خارجی است.
وی ادامه داد: اگر اعتقاد گروه مذکور نسخه شفابخشی بود تمامی کشورهایی که سال ها دست توسل به خارجی ها دراز کردند باید از وضعیت مطلوبی برخوردار باشند در حالی که اینگونه نیست و امروز کشوری مانند مصر که سال ها وابسته به غربی ها بود از شرایط مناسبی بهره مند نیست.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نسخه وابستگی لزوما موجب شکوفایی کشورها نشده و نخواهد شد، افزود: برقراری روابط با دنیا امری خوب و پسندیده ولی بندگی در مقابل سایرکشورها ممنوع است و این اعتقاد اصولگرایان است.
صفارهرندی ادامه داد: اصولگرایان براین باورند که مهمترین مشکل کشورما مربوط به معیشت مردم، رکود و بیکاری است و باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.
وی با بیان اینکه برخی از جریان ها چاره رکود را انعقاد قراردادهایی با شرکت های خارجی می دانند، بیان کرد: قراردادی که اخیر با شرکت فرانسوی بسته شد موجب ایجاد نگرانی در کارگران ایرانی بابت از دست دادن شغلشان شد.
از آنجا که بارها از سوی مسئولان ارشد کشور به ویژه مقام معظم رهبری عنوان شده که لازمه بهبود شرایط اقتصادی کشور اجرای اقتصاد مقاومتی است چرا هنوز رییس جمهور دنبال کلید گمشده اقتصاد در فرانسه می گردد؟
صفارهرندی در پاسخ به این سوال با بیان اینکه رییس جمهور اصل ایده اقتصاد مقاومتی را رد نکرده است، گفت: کشور باید به سمت تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری برود تاکنون در این ارتباط دولتمردان شعاردادند ولی به صورت عملی متناسب با این سیاست ها اقدامی تاکنون نشده است.
وی اقدام دولت را به پیچیدن نسخه ای از سوی پزشک برای بیماری تشبیه کرد که تنها به قرائت نسخه بسنده می کند و این درحالی است که باید نسخه پیچیده شده به موقع  مصرف شود تا نتیجه موثری دربرداشته باشد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال آیا تحریم ها برداشته شده است درصورتیکه این مهم تحقق یافته چه مزیت هایی تاکنون برای کشور داشته است؟ بیان کرد: ادعای برداشته شدن تحریم ها شده است و بیان این جمله تاثیرات زیادی تاکنون داشته و در نتیجه آن تعداد زیادی از کشورها اعلام تمایل در برقراری ارتباط با ما کردند.
وی با اشاره به اینکه به هر نسبتی تحریم ها برداشته شود برای ما امتیاز است، عنوان کرد: بخشی از تحریم ها که برداشته شده ثانویه است بدین معنا که کشورهایی که از برقراری ارتباط با ایران منع شده بودند وجرات این کار را نداشتند حال می توانند بدون هیچ ترسی با ما ارتباط برقرار کنند.
وی ادامه داد: سیستم بانکی کشورما تحریم شده بود و اجازه جابه جایی در شبکه رسمی به او داده نمی شود و هنوز هم بنابر اعلام رییس بانک مرکزی قادر به جابه جایی پول نیستیم.
صفارهرندی در پاسخ به  این سوال  که چرا باوجود اینکه با امریکا توافق کردیم ولی همچنان شعار مرگ برآمریکا در کشور ما سر داده می شود؟ اظهارداشت: ما مدیون آمریکا نیستیم که دست از شعائر خود برداریم.
وی عنوان کرد:  گروهی از مردم امریکا خود در اعتراض به سیاست های دولتشان شعار مرگ برامریکا را دادند و حتی پرچم کشورشان را به آتش کشیدند.
وی اظهارداشت: همچنان موضع ما فرموده امام راحل (ره) است که با امریکا می توانیم رابطه داشته باشیم به شرطی که رفتار انسانی داشته باشد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امریکایی ها منافع ملی ما را لگدکوب کردند و هواپیمای مسافربری ما را با ۲۹۰ مسافر در هوا تکه تکه کردند.
صفارهرندی ادامه داد: وقتی ما می گوییم مرگ برآمریکا نفرت و انزجار خود را از چنین رفتارهایی نشان می دهیم.
علاوه بر سوالات مذکور یکی از دانشجویان در ارتباط با جشنواره فیلم فجر که این دوره چرا قرابت جشنواره با انقلاب تنها در عنوان آن خلاصه شده و فرم و محتوای آن چیزدیگری است؟ این پرسش را مطرح کرد.
صفارهرندی بیان کرد: واقعیت تلخی که شاهد آن هستیم شیوع جریانی است که در سینمای ما فارغ از دغدغه ی ملی و اعتقادی و بدون توجه به مرزهای اخلاقی جامعه شکل گرفته است.
وی ادامه داد: بخشی از دلایل این اتفاق سابقه تاریخی دارد و عده ای  از فیلمسازان کشورما که قله های فکری آنها از برخی از فیلم سازان هالیودی و بالیودی  گرفته شده است بیشتر درعرصه فعالیت داشتند.
وی افزود: ما غفلت کردیم و می بایست بروری نسل جوانی که آلوده به مشهورات نشده بودند سرمایه گذاری می کردیم.

شناسهٔ خبر: ۳۵۵۷۰۲۹ – دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۸:۲۷
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4197

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =