خانه / سیاسی / استقبال کُردهای سوریه از کمک نظامی اقلیم کردستان به شهر کوبانی

استقبال کُردهای سوریه از کمک نظامی اقلیم کردستان به شهر کوبانی

جنگجویان کرد سوری ارسال کمک نظامی اقلیم کردستان از سوی آمریکا به شهر کوبانی را در جنگ علیه داعش بسیار موثر توصیف می کنند

به گزارش کردپرس، ریدور خلیل، سخنگوی رسمی واحدهای مدافع خلق، نیروی نظامی وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه که هم اکنون از شهر کوبانی دفاع می کنند، درباره ارسال محموله نظامی اقلیم کردستان توسط آمریکا به آژانس خبری فرانسه گفت:« این کمکهای نظامی به جنگجویان کُرد که در مقابل داعش از شهر کوبانی دفاع می کنند، بسیار کمک خواهد کرد.»
 
وی از بیان نوع کمکهای نظامی ارسال شده خودداری کرد اما گفت در جنگ علیه داعش تاثیرگذار خواهد بود.
 
سخنگوی نیروهای نظامی وابسته به PYD خواستار ادامه ارسال کمکهای نظامی برای جنگجویان کرد در کوبانی برای جلوگیری از سقوط شهر شد.
 
ریدور خلیل افزود هماهنگیهای لازم میان حزب وی و نیروهای آمریکایی برای ارسال محموله نظامی اقلیم کردستان به شهر کوبانی وجود داشته است اما وی به جزئیات آن اشاره نکرد.
 
یکی از مقامات آمریکایی بعد از اعلام ارسال کمک نظامی شامل اسلحه، مهمات و تجهیزات پزشکی از سوی اقلیم کردستان به شهر کوبانی توسط سه هواپیمای باری نظامی آمریکایی گفت: کردهای سوریه در کوبانی به طور ویژه و اضطراری به این کمکها نیاز داشتند.
 
به گفته یکی دیگر از مقامات آمریکایی اگر کردهای سوریه باز هم به کمک نظامی نیاز داشته باشند، اقدامات لازم برای کمک به آنها صورت خواهد گرفت.
 
دولت ترکیه دیروز مخالفت خود را با ارسال اسلحه برای کردهای سوریه بیان کرد اما تاکنون به خبر ارسال کمک نظامی برای نیروهای مدافع خلق که به گفته اردوغان بین آنها و پ.ک.ک فرقی وجود ندارد، واکنش نشان نداده است./B
 
کد مطلب: ۷۱۹۴۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۸  |  ساعت: ۱۳ : ۹

شناسه خبر : 17359

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =