استقرار تانک‌ها و موشک‌اندازهای ترکیه در مرز مناطق کردنشین سوریه  

آژانس خبری-تحلیلی زریان:ارتش ترکیه ده ها تانک و موشک انداز را در مرز منطقه ی کردنشین جزیره مستقر کرده و نیروهای گشت مرزی به صورت 24 ساعته در این منطقه در حال تردد هستند.
 

 
به گزارش زریان به نقل ازکردپرس ارتش ترکیه در مرز منطقه ی کردنشین جزیره و در نقطه مقابل شهر قامیشلو ده ها تانک و موشک انداز خود را مستقر کرده است.
گزارش گر دوغان به این موضوع اشاره کرده که کمی دورتر از شهر کردنشین نسیبین در استان ماردین ترکیه، نظامیان این کشور به شکل منظم، در طول خط مرزی قامیشلو مواضع مخصوص استقرار تانک و موشک اندازهای کوچک را حفر کرده و در فواصل دویست متری آنها را به موازات هم  مستقر کرده اند و علاوه بر این، نیروهای گشت مرزی به صورت 24 ساعته در این منطقه در حال تردد هستند. همچنین در استان کردنشین شانلی اورفای ترکیه و در مرز منطقه ی کردنشین کوبانی سوریه، ندابیر امنیتی ویژه ای اتخاذ شده است.
انتشار این خبر در حالی است که یکی از اعضای شاخه ی نظامی پ.ک.ک در حال تردد از مرز کوبانی توسط نظامیان ترکیه دستگیر شده و  از دیگر سو حجم حملات گروه تکفیری داعش در منطقه ی کوبانی و تل ابیض افزایش یافته است و دولت ترکیه اعلام کرده که استقرار نیروها و اتخاذ تدابیر مزبور به منظور حفظ امنیت مرزی این کشور و برخورداری از تاوان مقابله با شرایط غیرمترقبه است.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *