استقرار واحد کنترل کیفیت استاندارد در تمامی شهرستان‌ها الزامی است  

معاون اداره‌کل استاندارد کردستان گفت: استقرار واحد کنترل کیفیت استاندارد برای جلوگیری از تولیدات بی‌کیفیت در تمامی شهرستان‌ها الزامی است.
 

بیت‌الله عبدی در جلسه تشکیل انجمن کنترل کیفیت شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه مسئولان کنترل کیفیت نمایندگان اداره استاندارد در سطح شهرها هستند، اظهار داشت: از آنجایی که تولید باکیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است لذا می‌طلبد که هر شهرستانی دارای واحد کنترل کیفیت باشد.
معاون اداره‌کل استاندارد کردستان با اشاره به سیاست اداره استاندارد بیان کرد: با وجود مشکلات ارتباطی با انجمن‌های استانی، تصمیم گرفته شده که در هر شهرستان انجمن مدیران کنترل کیفیت تشکیل و هیئتی عنوان نماینده مسئولیت کمیته کنترل کیفیت در سطح شهر را بر عهده بگیرد.
معاون اداره‌کل استاندارد استان کردستان تصریح کرد: ایجاد انجمن کنترل کیفیت یکی از اقدامات استاندارد برای رسیدگی به کیفیت تولیدات واحدهای صنعتی و تولیدی است و اداره استاندارد هم از مسئولان کنترل کیفیت در سطح شهرهای استان با ابزارهای قانونی حمایت می‌کند تا هر نوع تولیدی با اجازه آنها صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تحقق اهداف انجمن‌ها نیاز به همراهی و همفکری مدیران کنترل کیفیت در سطح شهرها را دارد و هماهنگی و پیگیری کارها نیز در سایر واحدها برای رسیدن به این مهم ضروری است.
معاون اداره‌کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کردستان با اشاره به پیگیری‌های دو ساله این اداره‌کل در راستای تشکیل این انجمن در کامیاران، علت تاخیر در راه‌اندازی این انجمن را عدم همکاری مدیران و ادارات ذی‌ربط عنوان کرد.
عبدی ادامه داد: 30 سال گذشته تنها 5 واحد تولیدی در این شهرستان وجود داشت اما اکنون که تعداد این واحدها به  بیش از 60 واحد افزایش یافته است لذا ضرورت دارد تا با کنترل کیفیت، زمینه تولیدات باکیفیت را فراهم سازیم.
وی در پایان گفت: متأسفانه امروزه در جامعه ما چون فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از اجناس دارای نشان استاندارد و با کیفیت نشده است، مردم بر اساس فکر خود و تبلیغات فروشندگان، خرید می‌کنند که این روش موجب رواج اجناس نامرغوب می‌شود.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *