خانه / اجتماعی / اشتغال ۲۰۰ هزار کردستانی به کار صنایع دستی/نگهداری از اماکن قدیمی نیازمند اعتبارات ویژه است  

اشتغال ۲۰۰ هزار کردستانی به کار صنایع دستی/نگهداری از اماکن قدیمی نیازمند اعتبارات ویژه است  

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: در حال حاضر در استان کردستان ۲۰۰ هزار نفر به کار صنایع دستی مشغول هستند.
 

 
خبرنگار مهر، فرهاد میمنت آبادی در جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان اظهار داشت: این افراد از طبقه محروم جامعه هستند که برای تامین مایحتاج خود مشغول به کار هستند.
وی افزود: این افراد بدون هیچ توقعی در توسعه اقتصادی، صنایع دستی و اشتغالزایی استان نقش بسزایی را ایفا می کند ولی متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات تا کنون نتوانسته ایم مکانی برای عرضه و فروش محصولات این افراد فراهم کنیم.
 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان بیان کرد: کردستان در سال جاری از ۲۶ عنوان محصول صنایع دستی خود ۲۴ اثر آن رسالت ملی گرفت و این ظرفیت ویژه ای است.
میمنت آبادی یاد آور شد: متاسفانه از این ظرفیت ها به شکل مناسب استفاده نمی شود تا نابود شود و بعدا از آن با صرف اعتبارات هنگفت به بحث احیای مجدد آن می پردازیم.
نگهداری از اماکن قدیمی نیازمند اعتبارات ویژه است
وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات و ادغام سه وزارتخانه در خصوص نگهداری، پرداخت آب، برق و گاز اماکن قدیمی و گردشگری استان مشکل داریم.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: متاسفانه چند روز قبل به دلیل عدم پرداخت پول برق، برق خانه کرد قطع شده بود و با مذاکرات دوباره وصل شد و متاسفانه این بحث به دلیل تاریخی بودن مکان و ورود گردشگران زیاد می تواند آبروی استان را زیر سوال ببرد.
کمبود اعتبارات حوزه پژوهش را تهدید می کند
رئیس دانشگاه کردستان در ادامه نشست اظهار داشت: متاسفانه کمبود اعتبارات حوزه پژوهش و تحقیقات دانشگاهی را که اساس توسعه استان است را تهدید می کند.
جهانشیر امینی افزود: رسالت دانشگاه پژوهش، آموزش و فرهنگ سازی است و تخصیص اعتبارت مناسب در کاهش تهدیدات فرهنگی و توسعه استان موثر است.
وی بیان کرد: دانشگاه ها در خصوص نیروی توانمند ماهر مسئول است و عدم توجه به حوزه های دانشگاهی در آینده نزدیک استان را با مشکل رو به رو می کند.
 
 
 

شناسه خبر : 9927

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =