خانه / جریانات تکفیری / «اشپیگل» خبر داد؛ آمریکا خواستار مشارکت بیشتر آلمان در مبارزه با داعش است

«اشپیگل» خبر داد؛ آمریکا خواستار مشارکت بیشتر آلمان در مبارزه با داعش است

وزیر دفاع آمریکا با ارسال نامه ای از دولت برلین خواست تا به بهانه مبارزه با داعش مشارکت نظامی خود را در سوریه افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجله آلمانی زبان «در اشپیگل» از تمایل آمریکا برای درخواست کمک های نظامی بیشتر از دولت برلین در مبارزه با داعش خبر داد.
به نوشته اشپیگل، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا درخواست خود را با ارسال نامه ای به دولت برلین، مطرح کرده است.
ارسال این نامه یک هفته پس از آن صورت می گیرد که پارلمان آلمان طرح مشارکت در حملات هوایی در خاک سوریه را پذیرفت.
در حال حاضر، ماموریت نظامی آلمان در سوریه با مشارکت شش فروند جت شناسایی از نوع «تورنادو»، یک فروند ناوچه که وظیفه آن محافظت از ناو هواپیما بر «شارل دو گل» فرانسه است، هواپیماهای سوخت رسان و ۱۲۰۰ نیروی نظامی انجام می شود.
ادعا می شود که مشارکت در حملات هوایی سوریه واکنشی مستقیم به حملات اخیر پاریس است که ۱۳۰ کشته بر جا گذاشت.
سخنگوی وزارت دفاع آلمان گزارش اشپیگل مبنی بر دریافت نامه از سوی کارتر را تایید کرده و بی آنکه به ارائه جزئیات بیشتری بپردازد، از بررسی پیشنهاد وی خبر داده است.
در دو سال گذشته، تمایل برلین برای اعزام نیرو به ماموریت های خارجی افزایش یافته است و «اورسولا ون درلین» وزیر دفاع آلمان هفته گذشته اعلام کرد که دولت وی نیازمند نیروهای مسلح بیشتری برای ایفای نقش خود است.
وی وعده داد که در یکی دو ماه آینده تحلیلی با محوریت سربازگیری و سامان دهی نیروهای رزمی ارائه خواهد شد تا سطح آمادگی پرسنل ارتش انجام شود.
تعداد نیروهای آلمانی که در ماموریت های خارجی به سر می برند بیش از ۳۰۰۰ نفر است که ۱۲۰۰ نیروی اعزامی به سوریه نیز به آنها افزوده خواهد شد. علاوه بر این، آلمان قرار است برای کمک به نیروهای فرانسوی مستقر در کشور آفریقایی مالی، ۶۵۰ نیروی نظامی هم به آنجا اعزام کند.شناسهٔ خبر: ۲۹۹۸۰۷۹ – یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ – ۰۸:۴۲

شناسه خبر : 3671

این خبر رو هم ببینید

تشیع انگلیسی وارد عرصه فیلم‌سازی شد؛ آیا فیلم «بانوی بهشت» در ادعای خود صادق است؟

«بانوی بهشت» عنوان فیلمی است که تا چند روز آینده به نمایش درمی آید.این فیلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =