خانه / سیاسی / اصلاح قانون سنجش و پذیرش در دستور کار مجلس قرار گرفت

اصلاح قانون سنجش و پذیرش در دستور کار مجلس قرار گرفت

گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد اصلاح ماده ای از قانون سنجش و پذیرش دانشجو که مربوط به احتساب معدل سه سال دبیرستان دانش آموزان در کنکور می شود، در دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس و با حضور اکثریت نمایندگان آغاز شد.
اولین دستور کار جلسه علنی امروز ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه‌ای کشور است؛ این لایحه قبل از بررسی لایحه بودجه نیز در دستور کار مجلس قرار داشت.
نمایندگان مجلس امروز همچنین به گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد طرح دو فوریتی اصلاحیه ماده ای از قانون سنجش و پذیرش دانشجویان رسیدگی خواهد کرد.
وکلای ملت امروز همچنین به گزارش کمیسیون قضایی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح جرم سیاسی نیز رسیدگی می کنند.
رسیدگی به گزارش دیگری از کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح ماده‌ای از لایحه قانون تجارت نیز در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.
وکلای ملت امروز همچنین گزارش کمیسیون عمران در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تأخیر به کشتی‌ها) را نیز بررسی خواهند کرد.
همچنین بررسی گزارش کمیسیون آموزش در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.
وکلای ملت امروز همچنین ایرادات شورای نگهبان به لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری ـ زمینی در مقابل شخص ثالث را رفع خواهند کرد.
نمایندگان مجلس امروز همچنین ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخابات شهرداران را نیز برطرف می‌کنند.
وکلای امروز همچنین به گزارش کمیسیون اجتماعی برای رفع ایراد شورای نگهبان به طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان رسیدگی خواهد کرد.
ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح یک فوریتی منع تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسان به سلامت در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای نیز امروز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

شناسهٔ خبر: ۳۶۱۵۱۳۴ – سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۰۸:۴۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13345

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =