اظهارات «اد رویس» در جلسه استماع کنگره مشکل آمریکا انقلاب ایران است که امتداد جهانی یافته و منافع واشنگتن را تهدید می‌کند  

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در صدد است امروز جلسه‌ای را با موضوع برنامه هسته‌ای ایران و نقش این کشور در خاورمیانه برگزار کند و رئیس این کمیته بیانیه‌ای را برای این جلسه آماده کرده است.
 

 
«اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در صدد است در خصوص موضوع هسته‌ای ایران و مذاکرات ایران و 1+5 در وین امروز تشکیل جلسه دهد.
بر اساس این گزارش، این جلسه استماع با عنوان «نقش مخرب ایران در خاورمیانه» در ساعت 10:00 صبح به وقت محلی برگزار می‌شود.
این بیانیه اینگونه آغاز می‌شود: وقتی موضوع ایران مطرح می‌شود، تمامی توجهات به سوی تلاش برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای این کشور متمرکز می شود اما همانطور که یکی از شاهدان امروز صبح شرح داد، برنامه هسته‌ای ایران تنها بخش کوچکی از پیکان انقلابی است که در سراسر جهان امتداد پیدا کرده است و منافع کلیدی آمریکا را تهدید می‌کند. سیاست خارجی ایران، خرابکارانه، فرقه‌ای است و بر اساس اهدافی پایه‌گذاری شده است که به قیمت منافع آمریکا در منطقه است.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه، ایران را به حمایت از گروههای تروریستی متهم کرد و گفت: در واقع، با حمایت طولانی‌مدت ایران از گروههای تروریستی، شبه‌نظامیان و رژیم‌های تروریستی، منطقه، ضربه این «نیزه انقلابی» را گهگاهی حس می‌کند. به واسطه کمک‌های ایران، حماس از سال 2012، مجدداً تجهیز به سلاح شده است و نزدیک به 80 درصد از شهروندان اسرائیل به سمت پناهگاهها فرار کرده‌اند. با کمک ایران، شبه‌نظامیان شیعه در عراق مجدداً مسلح و فعال شده‌اند. رژیم اسد با نیروهای ایران، به قتل عام سوری‌ها ادامه می‌دهند. با کمک ایران، حزب‌الله قادر شده تا اسرائیل را با 25 هزار موشک تهدید کند و این در حالی است که شورشیان حوثی‌ با حمایت ایران در پایتخت یمن پیشروی کرده‌اند.
رویس ضمن محکوم کردن ایران به حمایت از گروههای تروریستی مدعی شد که تحریم‌هایی که در سالهای اخیر علیه برنامه هسته‌ای ایران وضع شده موجب شد که ایران به میز مذاکره بیاید اما در این شرایط نیز ایران بعنوان بخشی از برنامه ژئوپالتیکی وسیعتر خود در سطح منطقه از گروههای افراطی حمایت کرده است.
وی ادامه داد: آمریکا و دیگر قدرت‌های جهان در حال مذاکره درباره توافق نهایی هسته‌ای هستند. توافق با ایران خواه یک توافق خوب باشد یا بد، در صورتیکه تحریم‌ها لغو شود، ایران تقویت می‌شود.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *