اظهارات رهبر PYD درباره اعزام نیروی پیشمرگ به کوبانی صالح مسلم می گوید ما به سلاح نیاز داریم نه نیروهای پیشمرگ

رهبر حزب دموکراتیک کردهای سوریه که در حال حاضر نیروهای نظامی وابسته به این حزب در شهر کوبانی با داعش درگیر هستند به بی بی سی گفت:« نیاز ما به سلاح، بیشتر از نیاز به نیروی پیشمرگ است.»

به گزارش کردپرس، رهبر حزب دموکراتیک کردهای سوریه که در حال حاضر نیروهای نظامی وابسته به این حزب در شهر کوبانی با داعش درگیر هستند به بی بی سی گفت:« نیاز ما به سلاح، بیشتر از نیاز به نیروی پیشمرگ است.»
 
وی افزود اگر نیروهای ما به نیروهای پیشمرگ نیاز داشته باشند از آنها می خواهند که به اینجا(کوبانی) بیایند. نیروهای پیشمرگ می توانند در سرزمین خودشان با داعش بجنگند و برای ما اسلحه بفرستند.»
 
ادریس نیسان، یکی از مقامات شهر کوبانی هم به سایت مک کلاوثی گفته است ما نیروی نظامی کافی در اختیار داریم آنچه برای ما اهمیت دارد اسلحه  و مهمات است.
 
وی تاکید کرد نیروی خارجی از جمله نیروهای پیشمرگ می توانند وارد کوبانی شوند اما باید تحت امر حکومت محلی کوبانی  عمل کنند.
 
فلاح مصطفی، مسئول امور خارجی دولت اقلیم کردستان عراق هم در باره اختلاف نظر درباره نحوه حکم رانی  در کوبانی گفت:« پیشرفتهایی درباره فراگیر شدن حکومت محلی در کوبانی حاصل شده است و خواستار  انعطاف بیشتر و هماهنگی میان احزاب کرد در سوریه هستیم.»
 
اقلیم کردستان عراق اعلام کرد ازترکیه خواسته است اجازه دهند نیروهای پیشمرگ از طریق مرزهای این کشور برای دفاع از کوبانی وارد این شهر شوند.
 
جان کری، وزیر خارجه آمریکا هم دیروز در سفر خود به اندونزی به خبرنگاران گفت:« به ترکیه گفتیم با ما کمک کند تا نیروهای پیشمرگ و دیگر گروهها بتوانند وارد(کوبانی) شوند.
 
وزیر خارجه ترکیه دیروز اعلام کرد نیروهای پیشمرگ اجازه دارند از ترکیه وارد کوبانی شوند./B
 
کد مطلب: 72014  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۹  |  ساعت: ۱۲ : ۲۹

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *