خانه / سیاسی / اظهارات فواد معصوم درباره‌ مطالبات کُردها از بغداد

اظهارات فواد معصوم درباره‌ مطالبات کُردها از بغداد

رئیس جمهور کُرد عراق اعلام کرد که در حال حاضر اجرایی کردن ماده ۱۴۰ قانون اساسی بسیار آسانتر از گذشته است و دولت العبادی هم باید حقوق کارمندان اقلیم کردستان را پرداخت کند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، علیرغم مشارکت کُردها در دولت حیدر العبادی و مهلت سه ماهه به نخست وزیری برای تحقق مطالباتشان، اما بغداد هیچ تعهدی در این باره به کُردها نداده‌ است.
رئیس جمهور کُرد عراق در مصاحبه ای در مورد ماده ۱۴۰ قانون اساسی که به موضوع مناطق مورد مناقشه در این کشور و تعیین سرنوشت این مناطق اختصاص دارد، اجرایی کردن آن را در مقطع کنونی آسانتر از گذشته دانست.
هم اکنون بیشتر مناطقی که در ماده ۱۴۰ به آنها اشاره شده است در کنترل نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان قرار دارد.
فواد معصوم در مصاحبه به تلویزیون کُردسات نیوز، ارگان رسانه ای اتحادیه میهنی تاکید کرد که دولت حیدر العبادی باید براساس قانون اساسی مشکل مناطق مورد مناقشه را حل کند.
رئیس جمهور کُرد عراق همچنین به قطع حقوق کارمندان اقلیم نیز اشاره و با تاکید بر اینکه دریافت حقوق حق قانونی کارمندان اقلیم است از دولت العبادی خواست در کمترین زمان ممکن به قطع حقوق کارمندان اقلیم پایان دهد.
پیشتر فریاد رواندزی سخنگوی هیئت مذاکره کننده کُردی برای تشکیل دولت جدید عراق در گفتگو با کردپرس اعلام کرد که حیدر العبادی حاضر به پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان نشده است.
فواد معصوم در ادامه مصاحبه خود به نقش نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان هم اشاره و تصریح کرد که دیدگاه‌ ها به این نیرو نسبت به گذشته متفاوت شده زیرا برای همگان به اثبات رسیده که نیروهای پیشمرگ با عناصر داعش در حال جنگ هستند.
موضوع نیروهای پیشمرگ، حقوق این نیروها و تسلیح آنها یکی دیگر از موارد مورد اختلاف میان اربیل و بغداد است.
 
 
کد مطلب: ۶۹۷۱۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۱۹  |  ساعت: ۱۵ : ۱۸

شناسه خبر : 17805

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهار =