خانه / سیاسی / اعتراض نماینده سنندج به سکوت در برابر قتل عام کُردهای سوریه در کوبانی

اعتراض نماینده سنندج به سکوت در برابر قتل عام کُردهای سوریه در کوبانی

نماینده‌ سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با صدور بیانیه ای به‌ سکوت رسانه های جهانی و منطقه ای در برابر کشتار وحشیانه کُردهای سوریه‌ در شهر کوبانی توسط داعش اعتراض کرد.
 

 
به گزارش خبرنگار زریان، “سید احسن اعلوی” در این بیانیه با توجه به بی توجهی سازمان های جهانی مدعی حقوق بشر به‌ آنچه که وی انفال دوباره‌ی کُردها از سوی تندروهای تکفیری دانست نسبت به وقوع فاجعه‌ جدید در منطقه‌ ‌هشدار داد.
علوی با تشبیه سکوت جامعه‌ جهانی در برابر قتل عام کردهای شمال سوریا به‌ انفعال معنی دار کشورهای عربی و قدرت های جهانی در برابر کشتار مسلمانان بی گناه غزه، وقوع فاجعه انسانی در این دو منطقه را محصول همپیمانی نیروهای تندرو داعش و حامیان جنایتکار آنها یعنی صهیونیست غاصب دانست.
متن کامل بیانیه ای “سید احسن علوی” که در سایت شخصی وی قرار گرفته به شرح ذیل است:
در شرایطی که زوم رسانه های جهانی و منطقه ای بر حمله داعش به مناطقی از عراق متمرکز بود، صهیونیست های جنایتکار بار دیگر مردم غزه را مورد هجوم موشک قرار دادند و همزمان با این ددمنشی اسرائیل انفال دوباره کُردها در مناطق کُردنشین شمال سوریه توسط تروریست های تکفیری داعش و همپیمانان جهانیشان همچنان در سکوت رسانه ها ادامه دارد.
نیروهای تروریستی داعش با محاصره منطقه کُردنشین کوبانی (عین العرب) در شمال سوریه و قتل عام کُرد ها، در سکوت جامعه جهانی به ویژه مدعیان حقوق بشر، به انفالی دیگر دست زده اند.
این جنایات وحشیانه در حالی صورت می گیرد که تاکنون و بعد از ماهها محاصره کوبانی،ربودن و کشتار مردم کُرد،قطع آب و برق و جلوگیری از ارسال کمک به مردم این منطقه در شمال سوریه، هنوز رسانه ها و جامعه‌ جهانی به طور جدی به این اقدامات ضدبشری واکنش نشان نداده و در واقع جهان کوبانی را فراموش کرده است.
البته از کشورهای عربی مدعی اسلام که نسبت به کشتار مردم بی دفاع غزه هیچ احساس مسئولیتی ندارند نباید انتظار داشت که به قتل عام مسلمانان کُرد اعتراض کنند. اما جای بسی تعجب است که دولتهای منطقه که حکومت آنها بر پایه ی انسان دوستی، صلح و حقوق بشر تشکیل شده است به‌ قتل عام و انفال کُردهای کوبانی واکنش نشان نمیدهند.
کشورهای همسایه سوریه به ویژه ایران باید با درک شرایط حساس منطقه و همجواری جغرافیایی با مناطق کُردنشین شمال این کشور نسبت به ممانعت از رشد و گسترش قلمرو تحت کنترل تروریست های داعش اقدام مناسب انجام داده و اجازه ندهد داعش که همانا محصول همپیمانی اسرائیل و تندروهای به ظاهر مسلمان است با قتل عام کُردهای همیشه صلح طلب به مرزهای این کشورها نزدیک شود.
 
با اذعان به این واقعیت که کُردها در هر جای جهان که باشند ایرانی هستند از دولت جمهوری اسلامی ایران که همیشه و در طول تاریخ حامی کُردها بوده است انتظار می رود نقش حمایتی خود را دوباره ایفا کند.
بیان این نکته نیز حائزاهمیت است که نزدیکی داعش از طرف سوریه و عراق به مرزهای ایران، در آینده سبب ایجاد نگرانی امنیتی خواهد شد و هم اکنون زمان واکنش مناسب به‌ رشد این گروه در خاورمیانه‌ و کمک به همنوعان و کُردهای شمال سوریه است، زیرا که در صورت عبور داعش از سد کُردها، منطقه‌ وقوع فجایع جبران ناپذیری را شاهد خواهد بود.

شناسه خبر : 18567

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =