اعترافات تکان دهنده اسرای داعشی در مقابل دوربین

اسرای داعش که در زندان کردهای سوری در شمال این کشور بسر می برند، اعتراف کردند، گروه داعش ما را فریب داده بود و با دادن پول و قرص‌های روانگردان به ما، ما را به ارتکاب جنایات تروریستی تشویق می‌کرد

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ – ۱۶:۵۳
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برخی از اسرای داعش که در زندان نیروهای کرد سوری بسر می برند، در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان، به برخی اقدامات  گروه تروریستی داعش اعتراف کردند.
یکی از این زندانیان که خود را سلیمان و اهل سوریه معرفی می‌کرد، اعتراف کرد که عضو یکی از واحدهای گروه داعش بوده و یک خودرو بمبگذاری شده را در بیرون یکی از پایگاه های نظامی کردها پارک کرده و سپس آن را با دستگاه کنترل از راه دور، منفجر کرده است.
وی گفت: من در ازای این که توانستم این مأموریت را به‌خوبی به پایان برسانم، 3600 دلار دریافت کردم.
سلیمان افزود: اعضای گروه داعش به من می‌گفتند: ما برای اسلام و حق می جنگیم، ولی آنان دروغ می‌گفتند و از ناآگاهی و فقر ما به نفع خود بهره‌برداری کردند.
زندانی دیگری که خود را کریم معرفی می‌کرد و فقط 19سال داشت، گفت: من همراه داعش بیش از یکسال است که در سراسر سوریه جنگیده‌ام. روی شکم این فرد، جای جراحتی بزرگ و کهنه باقی مانده بود که به دوربین سی ان ان نشان داد.
کریم گفت: اعضای گروه داعش به ما داروهای مختلف و مواد مخدرِ روانگردان می‌دادند و هنگامی که ما این قرص‌ها را مصرف می‌کردیم، دیگر برای ما هیچ اهمیتی نداشت در جنگ بمیریم یا زنده بمانیم.
کریم افزود: داعش به هرجا وارد می شود، مردم آنجا را کافر تلقی می کند و همگان باید به همان روشی که داعش می گویند زندگی کنند، و گرنه داعش به راحتی سر از بدن آنان جدا می کند.
 
آخرین زندانی مصاحبه  شونده، جابر نام داشت. جابر قبلاً معلم دبستان بوده و دو فرزند نیز دارد. وی نیز به انفجار خودرو بمبگذاری شده اعتراف کرد.
خبرنگار از او پرسید: اگر تو قبل از آنکه دستگیر شوی و در حالی که برای داعش کار می کردی، مرا که یک خبرنگار آمریکایی هستم، می یافتید و دستگیر می کردید، چه بلایی بر سر من می آمد. جابر بدون درنگ پاسخ داد: سرنوشت شما در دستان داعش «مرگ» بود.
وی افزود: البته روش های مختلف مرگ وجود دارد و آنان قطعاً قبل از کشتن، شما را شکنجه می کردند. آنان به راحتی گلوله ای در سر شما خالی نمی کردند، بلکه ممکن بود ابتدا دستان شما و سپس سر شما را از بدن جدا کنند.
خبرنگار تأکید کرد: برای شبکه سی ان ان غیرممکن است که بتواند تأیید کند آیا این اظهاراتی که سه زندانی یاد شده کردند، صحیح است یا نه. حتی ما نمی دانیم آیا کردهایی که این افراد را دستگیر کرده اند به آنان آموخته و آنان را وادار کرده اند این سخنان را علیه داعش بگویند. به علاوه، کردها زندانیان را برای انجام مصاحبه، یک به یک با چشمان بسته به اتاقی که ما (خبرنگار و تصویربردار سی ان ان) در آن بودیم می‌آوردند، ولی به ما اجازه نمی‌دادند محلی را که این زندانیان در آنجا نگه‌داری می‌شوند ببینیم یا از آن تصویربرداری کنیم.
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *