خانه / اجتماعی / اعزام تیم‌های ارزیاب به روستاهای زلزله‌زده کردستان/تیم‌های عملیاتی هلال احمر در آماده‌باش هستند

اعزام تیم‌های ارزیاب به روستاهای زلزله‌زده کردستان/تیم‌های عملیاتی هلال احمر در آماده‌باش هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: تیم‌های ارزیاب از سنندج و سروآباد از شب گذشته به روستاهای زلزله‌زده اعزام شده‌اند که خوشبختانه تا این لحظه تنها یک مورد خسارت واحد مسکونی گزارش شده است.

پیام جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به آخرین وضعیت خسارات زلزله بامداد امروز با مرکزیت شویشه و سروآباد اظهار کرد: ساعت ۱۹ دقیقه بامداد امروز زلزله‌ای به قدرت ۴٫۴ ریشتر به مرکزیت شویشه در عمق ۱۰ کیلومتری اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: به محض اعلام این زلزله تیم‌های ارزیاب سنندج و سروآباد به محل اعزام شدند و شروع به ارزیابی وضعیت به صورت روستا به روستا کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان افزود: خبری مبنی براینکه در روستای پایگلان تخریب‌هایی داشته‌ایم و این زلزله در این روستا به شدت احساس شده است، تیم‌های ارزیاب به سرعت به این روستا اعزام شدند که البته به خاطر فاصله‌ای که وجود داشت با مقداری تاخیر به محل رسیدند.

جلالی اظهار کرد: تنها یک واحد خسارت نسبتا زیادی داشته است و خوشبختانه به دلیل خالی بودن از سکنه در آن ساعت هیچگونه خسارت جانی نداشته‌ایم.

وی گفت: با توجه به اینکه زلزله زمانی اتفاق افتاده که مردم در خواب بودند ارزیابی و بررسی‌های اساسی خانه‌ها از صبح امروز شروع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان خاطرنشان کرد: تیم‌های عملیاتی در  تمام شهرستان‌ها وجود دارد که به محض وقوع هرگونه اتفاقی فورا فراخوان داده می‌شود در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می‌شوند.

جلالی با تاکید براینکه در زلزله بامداد امروز تیم عملیاتی اعزام نشده است، گفت: تنها تیم‌های ارزیابی آن هم در سطح محدودی به محل اعزام شدند، اما تیم‌های عملیاتی از شب گذشته در آماده باش هستند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱/ر

شناسه خبر : 24712

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 10 =