خانه / سیاسی / اعزام ۱۳ تریلر حامل کمک‌‌های مردمی استان کردستان به مردم کرد درعراق !!!

اعزام ۱۳ تریلر حامل کمک‌‌های مردمی استان کردستان به مردم کرد درعراق !!!

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان از اعزام ۱۳ تریلر از کمک‌های مردمی جمع آوری شده استان کردستان به اقلیم کردستان عراق خبر داد.

شعبان سپهر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: ظهر امروز ۱۳ تریلر از کمک‌های مردمی جمع آوری شده استان کردستان به اقلیم کردستان عراق ارسال شد.
وی افزود: از این آمار هفت تریلر از شهرستان سنندج، چهار تریلر از شهرستان سقز و از شهرهای بانه و مریوان هرکدام یک تریلر جمع آوری شده بود.
وی حجم تقریبی این کمک ها را ۲۲۰ تُن عنوان و ادامه داد: برنج، آب معدنی، انواع کنسروجات، شکر، روغن، ماکارونی، حبوبات، لوازم بهداشتی، کفش، البسه و پوشاک از جمله این کمک ها بوده است.
سپهر با اشاره به اینکه به طور تخمینی ۳۱۱ میلیون تومان کمک نقدی نیز در استان جمع آوری شده است، عنوان کرد: همچنین بالغ بر ۲٫۵ میلیارد تومان کمک های غیر نقدی و کالایی مردمی نیز در استان کردستان جمع آوری شده بود که امروز در قالب این ۱۳ تریلر به مناطق کردنشین عراق ارسال شد.
وی با اشاره به اینکه با کنسولگری سلیمانیه عراق هماهنگی های لازم در این مورد انجام شده است، تصریح کرد: با حضور نمایندگان سازمان ها و تشکل های مردم نهاد، هلال احمر و گمرک استان این کالاها بارگیری و پلمپ شد و از طریق مرز باشماق وارد خاک عراق می شود.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان در پایان یادآور شد: نمایندگان هلال احمر، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و همچنین کمپین حمایت از آوارگان شنگال و کوبانی در این سفر حضور داشته و کاروان ها را همراهی خواهند کرد.

شناسه خبر : 17963

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سه =