افخم: مصمم به توافق هستیم اما نه به هر قیمتی/در روند مذاکرات اختلاف نظرهای اساسی وجود دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد در مذاکرات وین مصمم به توافق هستیم اما نه بر هر قیمتی

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تیر ساعت 10:43
«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه، درباره مذاکرات ایران و 1+5 در وین گفت: مصمم هستیم توافق حاصل شود اما نه به هر قیمتی.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، افخم روز چهارشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران، رسانه‌های داخلی و خارجی، افزود: امیدواریم در مقطع زمانی اعلام شده به یک توافق پایدار، منطقی و عادلانه برسیم اما در عین حال هدف فقط بحث زمان نیست بلکه به توافق مورد نظرمان دست یابیم.
افخم در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی اعضای 1+5 گفته اند هنوز اختلاف ها با ایران در مواردی باقی است، گفت: گفت و گوهای ایران و 1+5 یازدهم تیر ماه آغاز شد و ما اعلام آمادگی کردیم تا هر زمان تا پایان تیر و حتی فراتر از آن برای اینکه به یک نتیجه عادلانه، پایدار و منطقی برسیم، گفت و گو کنیم. سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: تقریبا از موضوعات آسان به سخت حرکت کردیم یعنی موضوعات دسته بندی شد و به تدریج و مرحله ای بخش هایی که قابل تفاهم بود و طرفین دیدگاه‌‌های نزدیکتری داشتند، تفاهم هایی انجام شد.
رییس اداره کل دیپلماسی رسانه ای و عمومی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در عین حال اکنون به موضوع هایی رسیدیم که اختلاف نظرهایی اساسی وجود دارد و گفت و گوهای فشرده، سخت و جدی در مورد آنها در جریان است.
وی با بیان اینکه مذاکرات با پیشرفت همراه بوده است، اظهار داشت: اما این پیشرفت کند بوده است و امیدواریم با واقع بینی از سوی طرفهای مقابل نسبت به برنامه صلح آمیز هسته ای ایران، تصمیم عاقلانه ای اتخاذ کنند و تصمیم دشواری را که اعلام می‌کنند، از سوی خود آنها در این موضوع اتخاذ شود.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در عین حال اخبار نیز حاکی از این است که وزرای خارجه آخر هفته به مذاکرات بپیوندند؛ پیوستن وزرا اگر انجام شود، به دلیل اطلاع از روند و تداوم رایزنی ها خواهد بود.
این خبر در حال تکمیل است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *