خانه / دینی / افزایش روابط روحانیون کشورهای مختلف باعث همبستگی جهان اسلام می شود

افزایش روابط روحانیون کشورهای مختلف باعث همبستگی جهان اسلام می شود

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه کردستان گفت: بحث، مذاکره و افزایش روابط روحانیون اقلیم کردستان عراق و ایران سبب انسجام و وحدت مسلمانان و همبستگی جهان اسلام می شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز یکشنبه در دیدر علما و روحانیون اقلیم کردستان عراق، تفرقه و اختلاف میان جهان اسلام و به جان هم انداختن مسلمانان را از مقاصد شوم تکفیری ها دانست و گفت: فرقه وهابیت در عربستان و ایجاد حکومت لاییک ترکیه همگی ساخته انگلیسی ها است و در راستای تفرقه میان مسلمانان ایجاد شده اند.
وی نقش روحانیون و علما دین را در آگاه سازی مردم و خنثی کردن توطئه های دشمنان دین مهم ارزیابی کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی کردستان ایران با اقلیم عراق گفت: کردستان یکی از مظاهر وحدت میان شیعه و سنی است که سال های متمادی با هم زندگی مسالمت آمیز داشته اند.
او با اشاره به اینکه کردها سنی و پیرو امام شافعی(رض) هستند گفت: ایران حامی و پشتیبان مذهب امام شافعی(رض) است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به برگزاری کنگره امام شافعی گفت: کنگره امام شافعی در راستای ایجاد وحدت میان مسلمانان، معرفی امام شافعی و مکتب وی برگزار می شود.
حجت الاسلام حسینی شاهرودی افزود: سایت شافعی نیوز نیز سال گذشته راه اندازی شد و در رجب سال آینده نیز همایش بین المللی امام شافعی در سنندج برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تحولات زیادی در ایران، جهان و در منطقه خاورمیانه بدنبال داشت افزود: اسراییل و امریکا بخوبی می دانند توان مقابله با ایران را ندارند و در صورت هر گونه حمله نظامی، ایران نیز واکنش نشان خواهد داد.
وی با اشاره به پیشرفت های ایران در عرصه های علمی، پزشکی، نظامی، فناوری و هسته ای گفت: ایران اسلامی از حیث پیشرفت علمی در میان کشورهای منطقه رتبه دوم و در سطح دنیا رتبه پانزدهم را دارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اهمیت دانش هسته ای در پیشرفت بخش های مختلف کشور گفت: بحث هسته ای مسئله مهمی است که آینده بشر وابسته به آن است.
او اظهار کرد: ایران اثبات کرده که دنبال سلاح هسته ای نیست بلکه با مقاصد صلح آمیز درصدد دستیابی به دانش هسته ای است.

شناسه خبر : 5571

این خبر رو هم ببینید

بیانیه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی اظهارات اسلام ستیز مسئولان فرانسه

شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پی توهین مجدد نشریه فرانسوی شارلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =