افزایش سرانه اشتغال پایدار در کردستان مستلزم حمایت از بخش تولید  

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کردستان گفت: اشتغال پایدار در کردستان با تقویت بخش تولید محقق شده و افزایش سرانه اشتغال پایدار در کردستان مستلزم حمایت از بخش تولید است.
 

نیاز یعقوبی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف توسعه در استان و تقویت بخش اقتصادی باید توجه بیشتری به بحث تولید صورت گیرد زیرا هنگامی شاهد افزایش میزان اشتغال خواهیم بود که افراد جویای کار در مراکز تولیدی فعال و دارای توان تولیدی مناسب جذب شوند.
وی افزود: در این راستا تلاش برای رفع موانع و مشکلات فراروی بخش تولید و اعمال حمایت‌های موثر از واحدهای تولیدی می‌تواند روند توسعه اقتصادی و تولید را مهیا کند.
یعقوبی خاطرنشان کرد: توانمندسازی و آموزش نیروی کار و جذب سرمایه از فرایندهای مهم بخش تولید هستند و همه مسئولان و مدیران اجرایی استان باید با حرکت به سمت حمایت از تولید گامی‌های اساسی را برای ورود افراد جویای‌کار مولد، تحصیلکرده و دارای توانایی فنی بالا در عرصه تولید و اشتغال استان بوجود آورند.
مدیرکل امور اقتصادی و تولید استانداری کردستان ابراز داشت: توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از اهمیت فراوانی برخوردار است و هرگاه سرمایه‌گذاری در این بخش مورد حمایت قرار گیرد نتایج مناسبی توسعه اقتصادی حاصل شد.
وی تصریح کرد: بانک‌های عامل در استان باید شرایط را برای تسهیل در پرداخت تسهیلات برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید فراهم کرده و از بروکراسی زائد اداری در روند تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات خودداری کنند.
یعقوبی در پایان گفت: برای رسیدن به تحقق سهمیه اشتغال استان نیازمند همکاری همه جانبه مردم، بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی استان هستیم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *