افزایش هزینه های این دوره در قبوض گاز مشترکین  

در پی تماس های مکرر مردم در خصوص بندهای جدید موجود در قبض گاز این دوره ما را بر آن داشت تا پیگیری هایی در این خصوص داشته باشیم.
 

عوارض گاز رسانی، هزینه ای است که طبق بند ۳-۹ قانون برنامه بودجه در قبوض گاز این دوره همشهریان اعمال شده است.
نمایندگان مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان در بودجه 92 ، وزارت نفت را موظف کرده اند به ازای مصرف هر متر مکعب گاز طبیعی یکصد ریال بعنوان عوارض از مشترکین دریافت و عین وجوه دریافتی را تا سقف 16 هزار میلیارد ریال صرفا برای احداث خطوط لوله گازرسانی هزینه کند.
این هزینه طبق قانون برابر با ۱۰ تومان به ازای هر متر مکعب گاز مصرفی است که با توجه به میزان مصرف مشترکین در قبض آنها محاسبه و اعمال میشود.  این هزینه برای توسعه گاز رسانی به مناطق مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال اگر مشترکی در طول این دوره 1000 متر مکعب گاز مصرف کرده باشد، عوارض گاز رسانی این مشترک برابر ده هزار تومان خواهد شد. در بند “بدهی متفرقه” در قبوض این دوره، از مشترکین اخذ شده است که این بند شامل دو نوع بدهی است. یکی مربوط به مشترکینی که به دلایلی مانند عدم پرداخت قبض یا قبوض مرحله قبل و مانند آن، بدهکار بوده اند که به عنوان بدهی گذشته در قبض آنان اعمال شده است. این هزینه مربوط به همه مشترکین نیست و فقط مشترکینی که از قبل بدهی داشته اند را شامل میشود، اما هزینه دوم که شامل همه مشترکین شده است، بدهی بوده است که شامل عوارض گازرسانی مربوط به سه ماهه اول سال ۱۳۹۲ است. با توجه به ابلاغ برنامه از ۹۲/۳/۲۱، شرکت این هزینه را از مشترکین دریافت نکرده بود که با ارتقا نرم افزار سیستم خدمات مشترکین، این هزینه در قبض هایی که از تاریخ۹۲/۹/۳ به بعد چاپ شده اند تحت عنوان بدهی گذشته از مشترکین اخذ گردیده است

 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *