خانه / اجتماعی / افزایش ۹۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در کردستان  

افزایش ۹۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در کردستان  

فرمانده انتظامی استان کردستان از افزایش ۹۵ درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال خبر داد.
 

سردار محسن حسن‌خانی با تشریح اقدامات نیروی انتظامی در کردستان اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست امسال  یک تن مواد مخدر در استان کشف شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه این میزان کشفیات در مسیر ترانزیت‌های استان کشف شده گفت: ۱۵ باند مواد مخدر در استان از ابتدای امسال تاکنون متلاشی شدند و ۴۸ میلیارد کالای قاچاق کشف شده است.
فرمانده انتظامی کردستان تصریح کرد: همچنین آمار کشف سرقت در استان امسال ۸۹ درصد بوده که استان را به اولین جایگاه در کشور رسانده، جرایم خشن هم در استان وجود ندارد و در زمینه وقوع سرقت نیز جز استان‌‌های آخر کشور هستیم.
وی گفت: با تلاش نیروهای امنیتی و رشد بالای حس امنیت در بین مردم، استان کردستان در زمینه احساس امنیت در بین هم استانی‌ها جایگاه نهم کشور را داراست.
سردار حسن‌خانی افزود: تماس‌های برقرار شده با ۱۱۰ امسال ۲۵۶ هزار تماس بوده که ۱۱۴ هزار مورد آن منجر به عملیات شده است.
وی با بیان اینکه امسال ۴۲ درصد شکایات مردمی از نیروی انتظامی کاهش داشته است، خاطر نشان کرد: این امر بیانگر افزایش خدمت صادقانه و دلسوزانه پرسنل انتظامی استان بوده است.
فرمانده انتظامی کردستان گفت: وحدت در استان کردستان تبدیل به الگوی وحدت کشوری شده است و وحدت در این استان در اوج است.
وی گفت: ایران در بین کشورهای منطقه از امنیت پایدار و خوبی برخوردار است و بالاترین شاخص برای ورود سرمایه‌گذاری را فراهم کرده است که با ورود سرمایه به استان و تسهیل  سرمایه‌گذاری معضل بیکاری کاهش می‌یابد.

شناسه خبر : 9813

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =