افشاگری پلیس درباره خودروهایی که محیط زیست شماره‌گذاری آن را متوقف کرد  

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور با بیان اینکه ۵ خودرویی که از سوی سازمان محیط زیست، شماره‌گذاری آن‌ها ممنوع شد، در سال جاری هیچ شماره گذاری نداشتند، از این سازمان خواست تا نسبت به توقف شماره‌گذاری خودروهای آلاینده و پرتیراژ اقدام کند.
 

 سرهنگ احمد رستمی در واکنش به اعلام توقف شماره گذاری 5 خودرو تولید داخل توسط سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل عدم احراز استاندارد آلایندگی یورو 4 اظهار داشت: پژو 206-SD با موتور TU3 و پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 شرکت ایران خودرو در سال 1393 شماره گذاری نشده است.
معاون فنی و مهندسی پلیس راهور افزود: همچنین وانت تک کابین و دو کابین GONOW  شرکت پویا خودرو گرمار در سال 93 تولید و شماره گذاری  نشده است.
وی با بیان اینکه خودروی سواری ویانا 1500 سی سی شرکت سناباد خودرو توس نیز در سال 93 سابقه شماره گذاری نداشته، گفت: علاوه بر این خودروها، سواری مزدا 3 اتوماتیک هاچ‌بک شرکت بهمن موتور از ابتدای سال 92 تا کنون فاقد عرضه و شماره گذاری می‌باشد.
رستمی افزود: در سال 93 خودروی سواری 206 هاچ بک TU3  از میان 5 خودروی اعلامی با تاییدیه سازمان محیط زیست شماره گذاری شده که کمتر از یک دهم درصد کل خودروهای تولید داخل سال جاری را شامل می گردد که البته شماره گذاری آن از یوم جاری متوقف گردید.
وی در پایان ضمن تشکر از اقدام سازمان محیط زیست اعلام داشت: انتظار عمومی از سازمان محیط زیست بر این است که نسبت به اعلام ممنوعیت شماره گذاری خودروهای تولیدی پرمصرف وآلاینده که در حال حاضر نیز با تیراژ بالا تولید و مجوز شماره گذاری دارند اقدام کند و پلیس از این اقدام استقبال می‌کند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *