خانه / سیاسی / افشای راز بزرگ آمریکا/ بزرگ ترین چاه نفت جهان کجاست؟

افشای راز بزرگ آمریکا/ بزرگ ترین چاه نفت جهان کجاست؟

شبکه اسکای نیوز آمریکا فاش کرد واشنگتن با مقامات سابق یمن برای برملا نشدن این راز بزرگ، یعنی وجود بزرگ ترین چاه نفت جهان در یمن توافق کرده بودند. بر اساس این گزارش بزرگ ترین چاه نفت جهان در امتداد چاه های نفت عربستان و بخشی از عراق قرار دارد

زمان انتشار خبر: شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ۱۴:۱۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از شبکه اسکای نیوز آمریکا، یمن بزرگ ترین چاه نفت جهان را دارد و آمریکا و دولت (سابق یمن) به عمد این مسئله را پنهان کرده اند.
 
شبکه اسکای نیوز گزارش داد که بزرگترین منبع نفت جهان به ذخایر نفتی در یمن می رسد که بخش کوچکی از آن در عمق هزار و هشتصد متری در عربستان در منطقه مرزی به نام الجوف واقع است اما ذخایر بزرگ در زیر زمین یمن است و از نظر ذخایر، اولین در جهان به شمار می رود.
 
بر اساس این گزارش، این چاه در امتداد چاههای نفت عربستان و بخشی از عراق قرار دارد و آمریکا همه تلاش خود را برای پنهان کردن این خبر، به کار گرفته است.
 
بنابر این گزارش، اگر عربستان سی و چهار درصد ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد، کشف این چاههای نفت در یمن، باعث می شود این کشور سی و چهار درصد ذخایر جهان را داشته باشد.
 
در همین زمینه شارل ایوب در مقاله ای در روزنامه الدیار لبنان نوشت به نظر می رسد جنگی که در یمن صورت گرفته و آمریکا و عربستان طرفی در آن هستند، درباره چاههای نفت بوده است به طوری که دولت سابق یمن قصد داشت شرکت های روسی در کنار شرکت های انگلیسی و آمریکایی وارد شوند اما اختلافی به وجود آمد و اعلام این اکتشاف جدید در یمن منع شد.
 
اکنون این سوال مطرح می شود که یمن در شرایط کنونی چه آینده ای دارد؟ زیرا ثروتمندتر از عربستان و بلکه ثروتمندترین کشور منطقه خواهد شد و راه تسلط بر این ذخایر بزرگ جهان که اولین در جهان است، چگونه خواهد بود در حالی که نظام یمن ثبات ندارد.
خبرهای تائید نشده حاکیست که عربستان به یمن پیشنهاد کرده است که سالیانه ده میلیارد دلار به آن در ازای دادن امتیاز استخراج نفت از یمن به مدت پنجاه سال بپردازد اما یمن با این پیشنهاد موافقت نکرده است. همچنین شرکت های آمریکایی و فرانسوی پیشنهادهای وسوسه انگیزی ارائه کرده اند اما مشکل اصلی این است که چاهها در مناطق الجوف و مارب واقع است که آمریکایی ها و عربستان سعی دارند از طریق عناصر القاعده کنترل آن ها را در اختیار بگیرند.
به همین علت ممکن است در بیست سال آینده درگیری بزرگی درباره انرژی یمن رخ دهد و همچنین درگیری میان مسکو و واشنگتن بر سر بهره برداری از نفت در یمن ایجاد شود.

شناسه خبر : 15851

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =