اقتصاد مقاومتی، سرلوحه فعالیت رسانه ملی در کردستان است

رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیمای کردستان گفت: رسانه ملی از سال گذشته، موضوع اقتصاد مقاومتی را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرهاد میمنت ‌آبادی ظهر امروز در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی با محوریت رونق تولید و اشتغال اظهار داشت: رسانه ملی از سال گذشته، موضوع اقتصاد مقاومتی را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است.
وی با بیان اینکه استان کردستان دست به گریبان معضل قاچاق کالا و ارز است پرداختن به این موضوع را از دیگر موارد مدنظر صدا و سیما در دو سال اخیر ذکر کرد.
رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیمای کردستان با اذعان به اینکه برنامه‌های این سازمان در این رابطه به اندازه کافی نبوده است، گفت: البته این موضوع دلایل خاص خود را داشته است.
میمنت آبادی، مهم‌ترین نقص را در این ارتباط، عدم همراهی برخی دستگاه‌های دخلی در قضیه دانست و افزود: با این وجود برنامه تخصصی گفتمان از سیمای مرکز استان با همین هدف پخش می‌شود.
وی هدف اصلی این برنامه را پرداختن به اقتصاد مقاومتی و بومی عنوان کرد و گفت: البته لازم است در بخشی که مربوط به دستگاه‌ها است، ساماندهی لازم برای همکاری انجام شود.
این استاد دانشگاه، هدف اقتصاد مقاومتی را اداره زندگی بدون نیاز به بیگانگان تعریف کرد و افزود: به طور قطع، اگر از امکانات به صورت بهینه استفاده و خط دهی خوبی انجام بگیرد، مردم نیز استقبال خواهند کرد.
میمنت آبادی از آمادگی رسانه ملی برای به بوته نقد گذاشتن راهکارهای کارشناسان در زمینه پردازش رسانه‌ای موضوع و توجه به اقتصاد بومی و مقاومتی خبر داد.
وی افزود: هر قدمی که در جهت کمک به معیشت مردم با نگاه به بومی‌سازی انجام شود، همان بحث اقتصاد مقاومتی است که همه ما باید به آن توجه کنیم.
رئیس مرکز پژوهش‌های صدا و سیمای کردستان در پایان ابراز امیدواری کرد برگزاری اینگونه نشست‌ها، زمینه توجه و تلاش بیش‌تر برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی را فراهم آورد.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *