اقلیم کردستان عراق قصد چاپ اسکناس ویژە خود را دارد

سوران عمر، نمایندە فراکسیون جماعت اسلامی کردستان در پارلمان اعلام کرد کە چاپ اسکناس ویژە اقلیم کردستان و تلاش ها و اقدامات صورت گرفتە و برنامەریزی شدە برای استقلال اقتصادی اقلیم کردستان از عراق، بخشی از گفتگوها بودە است

یکی از حاضرین در نشست مشترک نخست وزیر و وزیر منابع طبیعی اقلیم کردستان عراق با نمایندگان پارلمان کردستان برای گفتگو در خصوص مسئلە صادرات و درآمدهای نفتی اقلیم، فاش کرد کە در بخش دوم این نشست کە بدون حضور اصحاب رسانە برگزار شد، چاپ اسکناس ویژە اقلیم کردستان و تلاش برای استقلال اقتصادی اقلیم از عراق بخشی از گفتگوها بودە.
بە گزارش خبرگزاری کردپرس: روز چهارشنبە (14 خرداد) در پارلمان اقلیم کردستان عراق نشستی مشترک با حضور نیچروان بارزانی، نخست وزیر و آشتی هورامی، وزیر منابع طبیعی و چند معاون و مشاور نفتی دولت موقت اقلیم با رئیس پارلمان و روئسای فراکسیون های پارلمان در خصوص قراردادها، صادرات و درآمدهای نفتی و بحران اقتصادی اقلیم در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد.
نشست صبح با حضور خبرنگاران و بصورت مستقیم از برخی کانال های تلویزیونی اقلیم کردستان پخش گردید و دربارە قراردادها و میزان درآمدهای نفتی اقلیم بحث و گفتگو شد، ولی نشست بعدازظهر پشت درهای بستە برگزار شد.
سوران عمر، نمایندە فراکسیون جماعت اسلامی کردستان در پارلمان در گفتگو با کانال روداو، اعلام کرد کە چاپ اسکناس ویژە اقلیم کردستان و تلاش ها و اقدامات صورت گرفتە و برنامەریزی شدە برای استقلال اقتصادی اقلیم کردستان از عراق، بخشی از گفتگوهای نشست دوم پارلمان با نخست وزیر و وزیر منابع طبیعی بودە است.
وی افزود کە در این نشست همچنین در خصوص مخالفت آمریکا با صادرات نفت اقلیم کردستان بدون موافقت دولت مرکزی عراق صحبت شدە است و نیچروان بارزانی اظهار کردە کە موضع آمریکا در همین حد می ماند و مخالفت بیشتری با این مسئلە نخوهد کرد.
رئیس کمیتە حقوق بشر پارلمان کردستان افزود: اقلیم کردستان برای پرداخت حقوق ماە گذشتە کارمندان خود کە از سوی بغداد قطع شدە است 500 میلیون دلار از یک شرکت ترکیەای قرض گرفتە و چندین بانک بین المللی نیز آمادگی خود را برای دادن وام بە اقلیم کردستان اعلام کردەاند.
 
کد مطلب: 64122  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۱۶  |  ساعت: ۱۰ : ۳۴

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *