البغدادی: خلافت،امانت سنگینی بر دوش من است!          

ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در نخستین تصویری که از وی پخش شد گفت:انتصاب اینجانب بعنوان امیرالمؤمنین امانتی است که بر دوش من گذاشته شده است و مسلمانان باید اطاعت کنند

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از الجزیره، در نخستین تصاویری که از ابراهیم البدری ملقب به ابوبکر البغدادی پخش شد در خطبه های نماز جمعه  در موصل افزود: تاسیس این خلافت امری واجب بر مسلمانان است که قرنها به آن عمل نشد و بسیاری از مسلمانان آن را نادیده گرفتند و مرتکب گناه شدند.
این در حالی است که شیخ یوسف القرضاوی از علمای سنی، اعلام برپایی خلافت اسلامی در عراق را از نظر شرعی باطل اعلام کرده است.
دولت عراق ویدئویی که از ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش منتشر شده را ساختگی می داند.
 
تخریب مدارس، مساجد و آرامگاهها بدست داعش
افراد مسلح گروه داعش تعدادی از مساجد و مراکز دینی را در مناطق تحت کنترل خود در استان نینوا عراق خراب کردند. گروه داعش حدود بیست عکس منتشر کرد که اقدام افراد مسلح این گروه را در تخریب آرامگاهها و مکان های دینی در موصل نشان می دهد. برخی از این آرامگاهها و مساجد صدها سال قدمت دارند. تروریستهای تکفیری همچنین در اقدامی جدید، مقبره عبدالله بن عاصم بن عمر خطاب نوه خلیفه دوم اهل سنت را در منطقه مخمور در جنوب شرق موصل منهدم کردند. با منهدم شدن مقبره نوه عمر بن خطاب ، شمار مقبره های منهدم شده اهل سنت در استان موصل عراق به نه مقبره رسیده است. تکفیری ها فقط به انهدام مقبره ها اکتفا نکرده اند بلکه ضریح دو پیامبر یونس و شیت علیهم السلام را مسدود و خدمه انها را به مکانی نامعلوم منتقل کردند. داعش،همچنین ده ها مدرسه دینی دولتی و زیر نظر اداره اوقاف اهل سنت در شهر موصل، مرکز استان نینوا را تعطیل کرده‌است. شاهدان به شبکه الاتجاه گفتند: تروریستهای داعش، 36 مدرسه دینی دولتی و یا متعلق به اداره اوقاف اهل سنت را تعطیل کردند که دبیرستان اسلامی الحدباء نیز از آن جمله است.
 
تروریستهای تکفیری؛ تهدید علمای اهل سنت موصل به قتل
برخی امامان جماعت مساجد اهل سنت موصل اعلام کردند که تکفیری های تروریست همه امامان جماعت مساجد را به پیروی از مذهب وهابیت مجبور می کنند و هر کسی را که با این اقدام مخالفت کند ، تهدید به مرگ می شود. تکفیری ها، سیزده تن از علمای اهل سنت پیرو مدرسه الازهر مصر را بیرون راندند و بیم آن می رود که این افراد با خطر مرگ مواجه شوند. جماعت علمای اهل سنت عراق اعلام کرد: تکفیری ها در دو هفته گذشته نوزده تن از علمای اهل سنت را که با تکفیریها بیعت نکرده بودند در دو استان موصل و انبار به قتل رساندند. اقلیت های دینی موصل نیز از اقدام تکفیری ها در امان نبودند.تروریست ها ضمن مجبور کردن مسیحیان به ترک موصل ، پرچم القاعده را بر فراز کلیساها نصب کردند.
دفتر سازمان ملل در عراق در آماری جدید اعلام کرد : شمار آوارگان دو استان سنی نشین موصل و صلاح الدین در کمتر از یک ماه گذشته به 375 هزار خانواده رسیده است که اکثر انها در بیابان های منتهی به استان دهوک در شمال عراق و در زیر خیمه های موقت بسر می برند.
پاکسازی  95 درصد خاک استان دیاله
رئیس کمیسیون امنیتی شورای استانی استان دیاله اعلام کرد 95 درصد خاک استان از وجود تروریستها پاکسازی شد و در کنترل نیروهای امنیتی قرار گرفت. صادق الحسینی در اظهاراتی مطبوعاتی گفت: نیروهای امنیتی به همراه شبه نظامیان عشایری و نیروهای مردمی موفق شدند 95 درصد خاک استان را پاکسازی کنند و ثبات را به این مناطق بازگردانند. منبعی امنیتی در استان دیاله در عراق اعلام کرد بازوی راست سرکرده گروه تروریستی داعش در استان دیاله به همره دو تن از همراهانش به هلاکت رسید.
 
مالکی برخی فرمانده هان نظامی را بازنشسته کرد
به گزارش شبکه الحره، نوری مالکی نخست وزیر عراق با توجه به تحولات نظامی و میدانی اخیر تصمیم گرفته است برخی افسران ارشد ارتش و پلیس را  بازنشسته کند. این منابع افزودند این تصمیم شامل سرلشکر یکم ستاد علی غیدان فرمانده نیروی زمینی و سرلشکر محسن الکعبی فرمانده کل پلیس عراق شده است.
 
اتحادیه جهانی علمای مسلمان اقدام داعش در تاسیس خلافت را رد کرد
علمای مسلمان ادعای دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش مبنی بر تشکیل خلافت یا دولت سلامی در مناطق تحت کنترل خود در عراق و سوریه را اقدامی نابجا توصیف کردند.
به گزارش آناتولی، مسئولان این اتحادیه همچنین با صدوربیانیه ای راه اندازی چنین تشکیلاتی از سوی تروریست های داعش را مغایر با اصول و مبانی اسلامی در شرایط کنونی خواندند.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *