خانه / جریانات تکفیری / البغدادی عنوان «امیر» را از سرکردگان شکست خورده اش درموصل پس گرفت

البغدادی عنوان «امیر» را از سرکردگان شکست خورده اش درموصل پس گرفت

سرکرده گروه تکفیری داعش در پی شکست هایی که عناصر سرکرده اش مقابل نیروهای امنیتی عراق در موصل متحمل شده اند، عنوان «امیر» را از آنها پس گرفت.

شبکه سومریه، یک منبع محلی در استان نینوا روز یکشنبه اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش عنوان «امیر» را از سرکردگان این گروه در کرانه چپ موصل به دلیل شکست هایی که در مقابل پیشروی نیروهای عراقی داشته اند، پس گرفته است.
این منبع گفت: بنا بر اطلاعات امنیتی موجود، ابوبکر البغدادی سرکرده داعش عنوان «امیر» را از تمام سرکردگان کرانه چپ موصل به دلیل سستی و فرار از رویارویی با نیروهای امنیتی عراق پس گرفته است.
وی افزود: البغدادی از تصدی هرگونه پست ارشد در کرانه راست موصل توسط سرکردگان کرانه چپ این شهر ممانعت نموده و به منظور مجازات آنها دستور داده است تا در خطوط مقدم به عنوان جنگجویان عادی حاضر شوند.
منبع مذکور ادامه داد: نبردهای اخیر در شرق موصل به دلیل موفقیت های نیروهای امنیتی عراق در نفوذ به خطوط دفاعی داعش طی یک مدت زمان کوتاه و شکست هایی که این گروه متحمل گردیده شوک قوی به گروه داعش بوده است.
لازم به ذکر است که نیروهای مشترک عراق به عملیات آزادسازی موصل از سیطره گروه تروریستی داعش ادامه می دهند و تا کنون به موفقیت های زیادی در این خصوص دست یافته اند. این عملیات پس از آن آغاز شد که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق اواخر مهرماه گذشته رسما آغاز آن را اعلام کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۷۸۰۹۷ – یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ – ۲۲:۴۹

شناسه خبر : 2461

این خبر رو هم ببینید

واکنش علی شمخانی به ساخت فیلم «بانوی بهشت»

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: سیاست‌های محور غربی، عبری و عربی ذیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =