الجزیره: داعش در روزهای آینده رقه را به کُردها واگذار می کند

سروس جهان- شبکه الجزیره به نقل از منابع محلی گزارش داد ممکن است داعش در روزهای آینده در رقه از نیروهای سوریه دموکراتیک شکست خورده و شهر را واگذار کند

به گزارش کردپرس، نیروهای سوریه دموکراتیک که از چند هفته پیش عملیات رقه را برای بازپس گیری این شهر از داعش آغاز کرده بودند سومین بخش مهم این شهر را نیز از این گروه تروریستی پس گرفته و به سمت بازپس گیری کامل شهر پیش می روند.
 
شبکه الجزیره امروز به نقل از منابع محلی خود از احتمال شکست کامل داعش در رقه در چند روز آینده و واگذاری شهر به نیروهای کُرد خبر داد.
 
احمد از فعالان شهر رقه به الجزیره گفته است شهروندان داخل رقه انتظار دارند نیروهای داعش در روزهای آینده خود را به نیروهای کرد تسلیم کنند. داعش به شهروندان گفته است می توانند شهر را ترک کنند اما نمی توانند چیزی را با خود ببرند.
 
بسیاری از کسانی که رقه را ترک می کنند به سمت شهرهای عین عیسی و گری سپی در شمال سوریه می روند.
 
ائتلاف ضدداعش تخمین زده است هنوز بین 3000 تا 4000 از نیروهای داعش در شهر رقه مستقر بوده و حدود 160000 شهروند نیز در داخل شهر هستند.
 
منبع محلی از بمباران اماکن عمومی شهر از جمله مساجد و بیمارسانها و مدارس خبر داده اند و بر اساس گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، 24 غیرنظامی در این بمبارانها جان خود را از دست داده اند.
 
 
 
کد خبرنگار:40101
 
کد مطلب: 131307  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۳/۲۲  |  ساعت: ۲۱ : ۱۵

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *