خانه / سیاسی / السبسی: تکفیری‌های داعش از ناآرامی‌های اخیر در تونس بهره می‌برند

السبسی: تکفیری‌های داعش از ناآرامی‌های اخیر در تونس بهره می‌برند

«الباجی قائد السبسی» رئیس‌جمهوری تونس با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در این کشور، اظهار داشت: بدون شک تروریست‌های داعش از این ناآرامی‌ها بهره برده و از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده میکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «الباجی قائد السبسی» رئیس جمهوری تونس امروز شنبه به ناآرامی های اخیر در این کشور واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی در این زمینه تصریح کرد: آنچه منجر به کشیده شدن اعتراضات به پایتخت کشور شده، دست های پنهان توطئه گر است.
رئیس جمهوری تونس با بیان اینکه در حال حاضر امنیت و ثبات کشور در خطر است، اظهار داشت: برای ما واضح است که چه کسانی در پشت پرده حوادث اخیر را کارگردانی می کنند؛ در میان توطئه گران احزابی دیده می شوند که کاملا قانونی هستند.
السبسی همچنین با بیان اینکه تروریست های داعش از ناآرامی های اخیر برای پیشبرد اهداف خود در تونس استفاده می کنند، اظهار داشت: با این حال نمی توان از حق مردم در برگزاری تظاهرات در اعتراض به وجود برخی مشکلات صرف نظر کرد.
گفتنی است، تظاهرات مردم تونس در اعتراض به افزایش نرخ بیکاری وارد فاز جدیدی شده و به پایتخت این کشور نیز کشیده شده است. دولت تونس برای مهار گسترش تظاهرات، در سراسر این کشور ممنوعیت آمد و شد اعلام کرده است. با این حال، معترضان بدون توجه به چنین مقرراتی به اعتراضات خود ادامه می دهند.
شایان ذکر است، میانگین بیکاری در تونس در سال ۲۰۱۵ به ۱۵.۳ در مقایسه با آمار ۱۲ درصدی در سال ۲۰۱۰ به سبب ضعف رشد و کاهش سرمایه گذاری رسیده است. حجم بالای بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاه ها تشکیل می دهند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۱۳۶۷ – شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۳:۲۵
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14439

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =