امام جماعت اهل سنت بجنورد: امام خمینی(ره)، بزرگترین منادی وحدت در جهان و احیاگر اسلام ناب محمدی

امام خمینی(ره) با انقلاب و اندیشه خودشان میان مسلمین جهان اتحاد و یکپارچگی ایجاد کردند و این بزرگترین و بارزترین ویژگی و تأثیر امام خمینی(ره) در بین مسلمین است

امام خمینی(ره)، بزرگترین منادی وحدت در جهان و احیاگر اسلام ناب محمدی
به گزارش خبرگزاری تقریب از بجنورد، “حاج امان دردی آخوند یزدانی” امام جماعت اهل سنت مسجد ابوحنیفه بجنورد در گفتگو با خبرنگار تقریب با بیان اینكه امام راحل خود منادی وحدت بود و در مسیر وحدت حركت می‌كرد،اظهارداشت: امام (ره) توانست در سایه وحدت، همه گروه‌ها را در كنار یكدیگر قرار دهد و زمینه پیروزی انقلاب و سربلندی كشور را فراهم كند.
 
آخوند یزدانی تصریح کرد: انقلاب و بیداری اسلامی كه برخی كشورها را دربرگرفته تاثیر انقلاب اسلامی و تحقق وعده بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر صدور انقلاب است.
 
وی گفت: امام خمینی(ره) با انقلاب و اندیشه خودشان میان مسلمین جهان اتحاد و یکپارچگی ایجاد کردند و این بزرگترین و بارزترین ویژگی و تأثیر امام خمینی(ره) در بین مسلمین است.
 
وی بیان داشت: آن حضرت،کسی بود که هیمنه استکبار جهانی را درهم شکست و احیاگر اسلام ناب بود و به مسلمین عزت بخشید،امام خمینی (ره) شخصیتی بود که توانست توجه جهانیان خصوصا مکاتب غیراسلامی را به اسلام جلب کند و درس زیر بار ظلم نرفتن و مقابله با ظالم را به ما یاد بدهد.
 
امام جماعت مسجد ابوحنیفه افزود: امروز اگر ما شاهد خیزش اسلامی در بعضی کشورها هستیم به خاطرجهانی شدن انقلاب امام خمینی(ره) است و باید ما مسلمانان با صیانت از این بیداری اسلامی شخصیت بزرگ حضرت امام (ره) را از راه های گوناگون از جمله حفظ وحدت به دولت های غربی ودیگر شیاطین ظالم بشناسانیم و مهمترین فرمایش امام که وحدت مسلمین بود، بیش از پیش حفظ و گسترش دهیم.
 
روحانی اهل سنت بجنورد خاطرنشان کرد: امام راحل فرمودند:اگر همه مسلمانان یك سطل آب بریزند اسرائیل غرق شده و از بین خواهد رفت و طبق این آیه قرآن كریم كه همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید مسلمانان باید با تقویت و حفظ وحدت بین خودشان بر دشمنان اسلام و قرآن فائق آیند.
 
آخوند یزدانی افزود: امروز اسرائیل کفار، سعی در کمرنگ و بی اثر نشان دادن نقش حضرت امام (ره) در بیداری اسلامی کشورهای جهان دارد و امروز ما مسلمانان وظیفه داریم در مقابل اینگونه مستکبران بایستیم و پیام امام که همان آزادی و برقراری عدالت بین مسلمانان بود به گوش ظالمان برسانیم و با به نمایش گذاشتن اتحاد و دوری از اختلاف، از رهنمودهای حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش پیروی بکنیم.
 
وی ادامه داد: امروز دشمنان اسلام به سركردگی آمریكا همواره سعی در ایجاد تفرقه در جهان اسلام داشته و با عناوین مختلف در صدد چپاول كشورهای اسلامی هستند که باید دشمنان و اهداف آنان را بشناسیم و در مقابل آنها ایستادگی كنیم كه وحدت رمز تحقق این مهم است.
 
وی اضافه کرد: پیامبر به سیاه و سفید، عرب و عجم، فقیر و غنی و تمام آحاد بشریت تعلق دارد و همه پیروان مذاهب اسلامی، بسوی یک قبله واحد نماز می گذارند، پس با این همه مشترکات که دراصول مذاهب پنجگانه اسلامی وجود دارد چرا ما باهم متحد نباشیم.
 
آخوند یزدانی اظهارداشت: همه ما در برابر جمهوری اسلامی مسئول هستیم و باید این مسئولیت را در عرصه های وحدت، تهذیب نفس، علم آموزی و مقابله با دشمنان داخلی و خارجی به درستی انجام بدهیم و ما امروز در دنیای اسلام پرچمدار وحدت هستیم و در جامعه ما شیعه وسنی در کنار هم زندگی می کنند که این موضوع دشمنان را آزار می‌دهد و تلاش دارند با شیوه های سیاسی مسلمانان را در مقابل هم قرار دهند که باید هوشیار بود و با پیروی از دستورات حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری، دسیسه های دشمنان راخنثی کنیم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *