خانه / دینی / امام جمعه اهل سنت قروه: وحدت بهترین سلاح برای مقابله با گروه‌های تکفیری است

امام جمعه اهل سنت قروه: وحدت بهترین سلاح برای مقابله با گروه‌های تکفیری است

دشمنان قسم خورده‌اند که مانع از رشد اسلام شوند و برای تحقق این هدف دست به اجرای هر توطئه و ترفندی می‌زنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا یدالله محمدی امشب در نشست جمعی از روحانیون و ماموستایان استان کردستان با سردار نقدی در سنندج اظهار داشت: دشمنان قسم خورده‌اند که مانع از رشد اسلام شوند و برای تحقق این هدف دست به اجرای هر توطئه و ترفندی می‌زنند.
وی با بیان اینکه استکبار قسم‌ خورده اسلام را بمیراند، گفت: تنها هدف آنها جلوگیری از حرکت روبه رشد اسلام است.
محمدی با بیان اینکه گروهک تروریستی داعش و گروه‌های تکفیری بدون شک دست‌نشانده امریکا و استکبار هستند، اظهار کرد: اسلام‌هراسی بزرگترین هدفی است که استکبار جهانی با علم کردن داعش می‌خواهد در دنیا به آن دست یابد.
به گفته وی، هیچ کس حق ندارد اهل قبله و مسلمانان را تکفیر کند و چنین حرکاتی که به نام اسلام در برخی از کشورهای مسلمان‌نشین توسط گروه‌های تکفیری دست‌نشانده در حال انجام است باید محکوم شود.
وی گفت: دین اسلام دین مهربانی است و حتی اجازه کشتن کافر را تنها در میدان محاربه داده و این نشان از عظمت این دین الهی است.
امام جمعه اهل سنت قروه تصریح کرد: امروز دست‌نشاندگان استکبار بدون کوچکترین واهمه‌ای به نام اسلام خون زنان و حتی کودکان بی‌گناه را به زمین می‌ریزند و دم از مدافع اسلام بودن می‌زنند.
محمدی افزود: امروز جریان‌های تکفیری برای تحقق اهداف استکبار به اسم‌های گوناگون اسلام را بدنام می‌کنند و سعی دارند از این دین الهی چهره‌ای خشن نشان دهند.
وی با بیان اینکه جلوگیری از صدور اسلام مهم‌ترین دلیل استکبار از علم کردن این گروه‌های تکفیری است، اظهار کرد: اراده خدا گسترش دین اسلام در جهان است و قطعا این‌گونه اقدامات ضد انسانی استکبار نمی‌تواند مانع از این اراده شود.
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه بال‌های عزت و سربلندی اسلام در جهان گسترده شده است، اظهار کرد: دشمنان این دین الهی نمی‌توانند با ایجاد رعب و وحشت مانع گرویدن اسلام‌خواهان به این دین الهی شوند.
محمدی تصریح کرد: امروز اسلام در یک ظلم آشکار است و جهان کفر برای ضربه زدن به این دین الهی بسیج شده‌ است.
به گفته وی، در چنین شرایطی رسالت روحانیون و علمای دین بسیار سنگین است و فردای قیامت باید در برابر خدا و رسولش پاسخگو باشند.
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه دین اسلام هیچگاه تکفیر نمی‌کند، گفت: اسلام دین مهربانی و گذشت است و با هر نوع خشونت و تکفیری مخالف است.
محمدی افزود: اسلام دین زندگی است و برای انسان سعادت و آرامش می‌خواهد و این نقطه مقابل آن چیزی است که گروه‌های تکفیری به نام اسلام در حال نمایش دادن آن هستند.
وی از اسلام به عنوان دین عدالت و مهربانی یاد کرد و بیان داشت: نباید اجازه داد برخی افراد از خدا بی‌خبر و دست‌نشانده عظمت اسلام و عزت مسلمانان را زیرسوال ببرند.
امام جمع اهل سنت قروه گفت: وحدت کارسازترین سلاح برای مقابله با گروه‌های تکفیری است و همه مسلمانان باید در راستای تقویت وحدت تلاش کنند.
امام جمعه اهل سنت قروه اتحاد و یکپارچگی بین مسلمانان را مهم‌ترین راه مقابله با دشمنان این دین الهی دانست و بیان کرد: باید با تکیه بر اشتراکات و جلوگیری از تفرقه اسلام را از این غربت غریبانه نجات داد.
محمدی در پایان از انقلاب اسلامی نیز به عنوان منادی وحدت و الگوی بیداری اسلامی در جهان نام برد و گفت: ‌امروز ایران اسلامی با وجود سکان‌داری توانمند به عنوان الگوی بیداری اسلامی در جهان مطرح بوده و چشم امید بسیاری از مسلمانان جهان به آن خیره شده است.

شناسه خبر : 5781

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =