امام جمعه اهل سنت پاوه در گفت و گو با تقریب: هر نوع افراط چه قومی و چه مذهبی به ضرر جهان اسلام است

پدیده تکفیر همان خوارج صدر اسلام است و این تفکر مدت ها بود که مدفون شده بود و فقط در لا به لای کتاب ها وجود داشت اما اکنون دوباره فعال شده و اسلام را به خطر انداخته است و این راه به نظر ما علمای اهل سنت راه منطبق با اسلام نیست و راه خطر ناکی است

هر نوع افراط چه قومی و چه مذهبی به ضرر جهان اسلام است
“ماموستا ملا قادر قادری” امام جمعه اهل سنت پاوه پیرامون گروههای تکفیری در گفت و گو با خبرنگار تقریب اظهار داشت: پدیده تکفیر همان خوارج صدر اسلام است و این تفکر مدت ها بود که مدفون شده بود و فقط در لا به لای کتاب ها وجود داشت اما اکنون دوباره فعال شده و اسلام را به خطر انداخته است و این راه به نظر ما علمای اهل سنت راه منطبق با اسلام نیست و راه خطر ناکی است.
 
امام جمعه اهل سنت پاوه افزود: ما معتقدیم که هرکس شهادتین را گفت جان و مالش باید محفوظ باشد و ما علمای اهل سنت هرکسی که با این روش و شیوه حرکت کند (منظور شیوه افراطی)را قبول نداریم خواه تکفیری باشد یا گروه دیگری.
 
ماموستا قادری با تأکید بر اینکه تکفیر مسلمین رد است، اظهار داشت: وظیفه علمای جهان اسلام هم این است که با مردم شفاف صحبت کنند و شرایط اسلام را به مردم بگویند و مخالفین و دشمنان اسلام را به مردم بشناسانند.
 
امام جمعه اهل سنت پاوه پیرامون اهداف غرب در حمایت از گروههای تکفیری نیز گفت: هر نوع افراط چه قومی و چه مذهبی به ضرر جهان اسلام است و غرب از این تفرقه به خوبی بهره می گیرد.
 
وی افزود: هر گونه تفرقه در عراق، افغانستان، سوریه، مصر و  سایر کشور های اسلامی بویژه حرکت اخیر در عراق که توسط گروهی بنام داعش شروع شده نفعش فقط برای غرب و آمریکا است.
 
امام جمعه اهل سنت پاوه افزود: ما مسلمانان باید هوشیار باشیم و کارهایی انجام ندهیم که به نفع غرب و آمریکا باشد.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *