خانه / دینی / امام جمعه بوکان: امام حسین(ع) از دیدگاه اهل‌سنت نماد آزادگی و استقامت است

امام جمعه بوکان: امام حسین(ع) از دیدگاه اهل‌سنت نماد آزادگی و استقامت است

امام جمعه اهل سنت بوکان خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) از دیدگاه اهل سنت نماد آزادگی است و با آزادگی خود نشان داد که نباید در برابر ظلم سکوت کرد

تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، ماموستا رحمان خلیفه زاده، امام جمعه بوکان در استان آذربایجان غربی، در خطبه های  نماز جمعه با بیان مظلومیت واقعه کربلا و فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت: امام حسین(ع) از دیدگاه اهل‌سنت نماد آزادی و آزادگی بود و با آزادگی خود نشان داد که نباید در برابر ظلم سکوت کرد بلکه باید مقابله کرد و تن به ذلت نداد.
 
امام جمعه بوکان خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و برقراری آن با ظلم و زور مبارزه کرد که این اخلاق و آزادگی ایشان باید الگوی مسلمانان قرار گیرد تا به راحتی تسلیم و فریب دشمنان را نخورند و به وعده های واهی آنها دل نبندند.
 
خلیفه‌زاده گفت: امام حسین(ع) از اولاد پیامبر اکرم(ص) است و برای همه ما محترم و مورد علاقه در میان شیعه و سنی هستند به طوری که هر خانه‌ای به اسم مبارک حسین و حسن مزین است و همه مسلمانان حرمت ماه محرم را حفظ می کنند.
 
امام جمعه بوکان در رابطه با اهمیت نماز تصریح کرد: نماز یکی از اصول دین و امر الهی است که باید به جا آورده شود؛ انسان با خواندن نماز از بسیاری از گناهان باز داشته می‌شود و به آرامش می‌رسد و حتی در زندگی خانوادگی آرامش بیشتری دارد و در تربیت فرزندان خود آگاه تر و هوشیارتر هستند.

شناسه خبر : 5363

این خبر رو هم ببینید

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته وحدت از سال ۱۳۶۹ تا کنون

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته وحدت از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دوازده =