امام جمعه دهگلان: وحدت مسلمانان مهم‌ترین اصل برای مقابله با داعش است

امام جمعه دهگلان گفت: وحدت مسلمانان مهم‌ترین اصل برای مقابله با گروه داعش است.
 

 
ماموستا جمال جعفری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر دهگلان در جمع نمازگزاران این شهر اظهار کرد: در هیچ دینی به ویژه ادیان اسلامی سر بریدن و کشت‌ و کشتار به نام دین مورد قبول نبوده است.
وی تصریح کرد: گروه داعش یک گروه کفر مطلق هستند که برای خدشه‌دار کردن اسلام به نام این دین الهی یک‌هزار و 700 سرباز عراقی را بدون هیچ گناهی سر می‌برد.
جعفری اقدام گروه داعش را محکوم کرد و گفت: این خبر برای مسلمانان اهل سنت خبری دردناک است و هر کس نسبت به این اقدام گروه تروریستی داعش بی‌تفاوت باشد در دین خود و مسلمان بودنش باید شک کند.
امام جمعه دهگلان عزت و سربلندی را از آن اسلام دانست و افزود: چنین گروه‌های تروریستی نمی‌توانند با اینگونه اقدامات از محبوبیت و عزت نام محمد(ص) پیامبر راستین مسلمانان در جهان بکاهند.
مسلمانان در برابر داعش سکوت نمی‌کنند
وی بیداری اسلامی در جهان و نوکری بعضی از سران اسلامی فریب‌خورده را موجب وقوع چنین اقدامات تروریستی به نام اسلام در سرزمین مسلمانان عنوان کرد و گفت: مسلمانان در برابر این اقدام ضد اسلامی و انسانی داعش سکوت نخواهند کرد.
جعفری وحدت امت اسلام را ضامن شکست دشمن و گروهای تکفیری همچون داعش خواند و بیان داشت: گوش به فرمان ولایت آماده جهاد در مقابل گروهک‌های تروریستی هستیم تا عزت اسلام و پرچم اسلام جهانی شود.
وی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه دهگلان هفته قوه قضائیه را به جامعه قضات تبریک گفت و اظهار کرد: اگر به قرآن و روایات اسلامی نگاه کنیم یکی از شئونات مهم شأن قضا است و همین بس که این منزلت در درجه اول اختصاص به خداوند سبحان دارد.
امام جمعه دهگلان از قضاوت به عنوان جایگاهی حساس نام برد و افزود: افرادی که به این دستگاه مراجعه می‌کنند، محتاج به کمک هستند و قاضی باید در قضاوت خود دارای فهم عمقی باشد.
امام جمعه دهگلان در بخشی دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهگلان سخت‌گیری‌های برخی از والدین و خواستن مهریه سنگین از سوی آنان را امری ناپسند دانست و خاطرنشان کرد: مهریه باید بر پایه شرع باشد چراکه مهریه شرعی موجب برکت در زندگی زوج‌ها می‌شود.
وی سخت‌گیری در میزان مهریه را موجب کاهش ازدواج جوانان و در نتیجه افزایش فساد در جامعه عنوان کرد و بیان داشت: ترویج ازدواج‌های آسان در بین جوانان امری ضروری است.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *