خانه / دینی / امام جمعه دیواندره: داعش دشمن بشریت است/موج تکفیر باید خاموش شود

امام جمعه دیواندره: داعش دشمن بشریت است/موج تکفیر باید خاموش شود

امام جمعه دیواندره حرکت های ضد انسانی و ضد اسلامی گروه های تکفیری در عراق و دیگر کشورهای منطقه را محکوم کرد و گفت: خدشه دار کردن آموزه های اسلامی و وحدت مسلمانان هدف غایی گروه های تکفیری است

ماموستا عبدالحمید حسنی امام جمعه دیواندره در گفتگو با خبرنگار تقریب در سنندج اظهار داشت: کسانی که جنگ وخونریزی را در عراق به راه انداخته اند دلسوز اسلام نیستند واز این راه می خواهند اسلام را از بین ببرند و به مانعی در برابر موج بیداری اسلامی در منطقه باشند.
وی افزود: گروه های تکفیری کشتار دسته جمعی به راه انداخته اند وهرکسی را که به دستشان بیافتد می کشند چرا که به خیال باطل خویش می خواهند اسلام را نشر دهند ولی به حقیقت این کارها خلاف دستورات قرآن و دین مبین اسلام است.
ماموستا حسنی اظهار داشت: باید مسلمانان هوشیار باشند و در برابر توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان که به وسیله یک سری افراد ناآگاه تحت عنوان گروه های تکفیری و تندرو صورت می گیرد مقاومت نمایند.
امام جمعه دیواندره تصریح کرد: باید همه مسلمانان در کشورهای مختلف اسلامی با انسجام و وحدت همه جانبه به مقابله با زیاده خواهی ها و توطئه های ضدانسانی و ضد اسلامی گروه داعش و دیگر گروه های تکفیری در عراق و سوریه بپردازند و در این مسیر از هرگوه سستی بپرهیزند.
ماموستا حسنی همچنین به انسجام داخلی در بین اقوام و مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی امن ترین کشور در منطقه خاورمیانه بوده و باید با هوشیاری و بصیرت خویش از این نعمت والا محافظت نماییم.
وی افزود: باید همه کشورهای اسلامی برای خاموش کردن موج ترور و تکفیر در منطقه تلاش کنند و داعش هرچه سریعتر نابود شود.

شناسه خبر : 5831

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − یک =