خانه / اجتماعی / امام جمعه روانسر: امام حسین (ع) برای نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد

امام جمعه روانسر: امام حسین (ع) برای نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد

ماموستا ملاعبدالله غفوری: امام حسین (ع) برای اهداف مقدسی همچون نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد.


به گزارش پایگاه ازاطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع)و یاران باوفایش ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر در گفتگویی اظهار داشت: امام حسین رضی‌الله‌عنه در طول تاریخ، انسانی شایسته و بزرگواری بوده‌اند که با عشق و علاقه و با انگیزه جلب رضایت پروردگار و منافع مردم برای اجرای عدالت به پاخاسته و در این راه جان خود را فدا کرده‌اند.

وی افزود:همواره قربانی و جان‌فدایی مردان راه خدا سبب حفاظت اسلام و انتشار آن در دنیا شده است.

ماموستا غفوری بیان داشت: اگر مسلمانان در جنگ‌های بدر و اُحد و احزاب و… که لشکر بزرگ کفار قصد نابودی اسلام و به شهادت رساندن رحمه‌للعالمین را داشتند جانانه قربانی نمی‌دادند، چه اتفاقی می‌افتاد؟ صحابه در تمام میادین ایستادگی کردند تا وجود مبارک آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم محفوظ بماند و اسلام را به دنیا عرضه کند.

امام جمعه روانسر با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) هرگز برای جنگ نرفته بود و اگر با هدف جنگ می‌رفت زن و فرزندانش را همراه نمی‌برد و به‌جای ۷۰ نفر، لشکری را همراه می‌برد گفت:امام حسین (ع) برای اهداف مقدسی همچون نشر اسلام، اجرای عدالت و خارج کردن حکومت از دست نااهلان قیام کرد.

وی یزید را از دیدگاه امام حسین (ع) جوانی مستبد و خودکامه دانست و اظهار داشت: نیرو‌های یزید سنگین‌ترین ظلم را بر فرزندان پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم و یاران امام حسین روا داشتند.

ماموستا غفوری با اشاره به نام‌های برخی از شهدای کربلا گفت: در بین شهدای حادثه کربلا، فرزندان حضرت علی (ع) نیز بودند که پیش از امام حسین (ع) در این حادثه به شهادت رسیدند؛ در عین حال نام‌گذاری فرزندان حضرت علی به نام خلفا بیانگر دوستی و محبتی است که بین صحابه و اهل‌بیت وجود داشته است.

وی در پایان گفت: حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای بوده و برای تمام مسلمانان نمونه و حجت است. امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام کرد و جان مبارکش را در این راه فدا کرد؛ این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است.

شناسه خبر : 23241

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =